На черговому засіданні Комісії з питань захисту прав дитини

11 Квітня 2016, 22:58

Сім’я – найголовніша цінність в житті кожної людини, особливо дитини, яка хоче жити з татом i мамою однією щасливою родиною. Але трапляється іноді так, що двоє, котрі колись кохали одне одного, розходяться в різні сторони, а страждає від цього в першу чергу дитина, яка зазвичай прагне спілкування з кожним із батьків.

Питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Але, на жаль, дана норма у більшості випадків стосується лише тих сімей, де батько та мати проживають разом з дитиною. З тих чи інших причин, після розлучення, той з батьків, хто проживає окремо від дитини або ж самостійно не бажає брати участь у вихованні дитини, або ж йому чинять перешкоди у здійсненні своїх батьківських прав. Відповідно до вимог Сімейного кодексу України, той з батьків, хто проживає окремо від дитини зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею, а той з батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати іншому спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні.

Саме питання участі батька, який проживає окремо, у вихованні своїх малолітніх дітей та визначення днів і годин зустрічей з ними, стало найбільш складним і проблемним для членів Комісії з питань захисту прав дитини, засідання якої відбулось 6 квітня 2016 року під головуванням заступника міського голови Лариси Шутової. Адже при прийнятті рішення насамперед потрібно зробити так, щоб не постраждали інтереси дітей, а батько і мати, дійшовши згоди, перестали використовувати своїх рідних дітей як знаряддя в боротьбі один проти одного.

Крім вищезазначеного питання, на розгляд Комісії виносилося й ряд інших, що стосуються долі дітей нашого міста: про влаштування дитини – сироти під опіку бабусі, про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, про взяття міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під соціальний супровід сім’ї з дітьми, про стан виконання батьківських обов’язків тощо.

Члени комісії детально вивчили питання і прийняли конструктивні рішення в інтересах дітей.

 

Завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення
служби у справах дітей
С.Ю.Шевчук

 

Чат-бот Гаряча лінія