На “Музейному порталі” з’явиться 3-D тур музеєм Лесі Українки

6 Липня 2023, 13:17

“Музейний портал” є доволі відомим проєктом в Україні і за її межами. Він націлений на популяризацію культурної спадщини й музейної справи. На “Порталі” можна відвідувати улюблені музеї, не виходячи з дому, і постійно дізнаватися про актуальні новини з музейного життя.
Команда “Музейного порталу” працює зараз над створенням віртуальних турів місцями життя і творчості Лесі Українки. У рамках проєкту до Звягельського літературно-меморіального музею поетеси завітав оператор Дмитро Шовгеля. Здійснив панорамну фотозйомку музейної експозиції. Вже найближчим часом на сайті “Порталу” розмістять віртуальний тур музеєм.
Здавалося б, з музейними експонати краще взаємодіяти наживо. Однак, як показав час, потреба у віртуалізації музеїв є.
Під час пандемії майже все дозвілля перейшло в онлайн-формат. Карантинні обмеження скасували, але кількість онлайн-користувачів не зменшилася. Водночас 3-D тури бережуть пам’ять про музеї, які, на жаль, зазнали пошкоджень або руйнувань внаслідок російської агресії.
Дякуємо професіоналам “Музейного порталу” – провідним фахівцям відділу освітніх програм НЦ МАНУ Олександру Миненку та Андрію Гончару, оператору Дмитру Шовгелі за співпрацю і, звичайно, за їхніх внесок у популяризацію культурного надбання України!
Посилання на “Музейний портал”: https://museum-portal.com

Чат-бот Гаряча лінія