На оргкомітеті Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» обговорювали формат проведення свята

2 Червня 2020, 16:46

Ситуація із поширенням у світі захворюваності на коронавірусну інфекцію змушує вносити корективи у звичний плин життя на невизначений термін у всьому світі. Так, у Німеччині відмінено відомий фестиваль «OktoberFesf», що традиційно відбувається щороку в жовтні. В містах-побратимах Новограда-Волинського польських містах Белхатув та Ломжа відмінено усі розважально-масові заходи у червні та липні. У Житомирі проводиться опитування щодо скасування відзначення Дня міста у вересні.

2 червня під час засідання організаційного комітету Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» обговорювали можливість проведення свята наприкінці липня.

Голова  оргкомітету, заступник міського голови Оксана Гвозденко поінформувала, що згідно з інформацією Уряду, карантин в Україні планується продовжити щонайменше до 22 липня. Оксана Василівна винесла на голосування членів оргкомітету три пропозиції щодо формату цьогорічного Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела», а саме: скасувати; провести тематичні заходи (так звана «мала форма»); провести у звичному масштабному форматі.

З трьох запропонованих варіантів, одноголосну підтримку членів оргкомітету знайшла пропозиція проведення «Лесиних джерел» у малій формі. Такий формат свята пропонуватиметься до погодження штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19.

Мала форма свята «Лесиних джерел» передбачає уникнення заходів з масовим скупченням людей. Розглядається ідея влаштувати свято літератури і мистецтв впродовж одного дня (25 липня) замість звичних трьох.

Протягом дня відбуватиметься низка заходів покликаних популяризувати особистість Лесі Українки та її творчість, а це: виставки в музеях; літературна програма; театральна вистава; екскурсія «Ніч у музеї»; конкурс автентичного співу “Животоки”; конкурс виконавців художнього слова; вручення премії ім. Лесі Українки, ордену «Звягель» та відзнаки «Почесний громадянин міста»; екскурсійна прогулянка «Лесиними стежками» тощо.    

Також членами оргкомітету була підтримана пропозиція стосовно проведення онлайн-конкурсу читання творів Лесі Українки чи поезії, яка їй присвячена. Учасники онлайн-конкурсу змагатимуться у майстерності виконання за призи. Докладніше про конкурс буде повідомлено додатково.

 

Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія