Начальниця управління соціального захисту населення Звягельської міської ради Лілія Хрущ розповіла містянам про підсумки роботи галузі у 2022 році

20 Січня 2023, 12:07

Начальниця управління соціального захисту населення Звягельської міської ради Лілія Хрущ 19 січня 2023 року розповіла містянам про підсумки роботи галузі у 2022 році під час прямого ефіру в мережі Facebook

Повномасштабне вторгнення рф в Україну стало викликом для всіх сфер — не виняток і соціальна, що опікується вразливими, малозахищеними та незахищеними категоріями населення.

Упродовж 2022 року на обліку в управлінні соціального захисту населення міської ради перебувало та отримувало субсидію понад 6 тисяч домогосподарств громади. 5676 пільговиків отримували пільгу на житлово-комунальні послуги, що є суттєвою підтримкою ветеранам, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам АТО та ООС, ліквідаторам аварії на ЧАЕС, пенсіонерам, багатодітним, прийомним сім’ям. 4500 мешканців громади отримували різні види державної соціальної допомоги.

За рахунок коштів державного бюджету було нараховано та виплачено різної державної соціальної допомоги усіх видів, пільг та субсидій на суму 167 млн грн.

Здійснювалася суттєва підтримка осіб, які потребували соціального захисту в громаді за рахунок коштів з місцевого бюджету.

Звягельською міською радою затверджено та діяли  програми  соціального захисту, за якими найбільш вразливим категоріям громадян надавалася матеріальна допомога, оплачувалися пільги за користування житлово-комунальними послугами, здійснювалися видатки на фінансування пільг з перевезення пільгових категорій, за надані послуги електрозв’язку пільговій категорії осіб та інші пільги та компенсації.

На фінансування даних соціальних гарантій з місцевого бюджету передбачено 31 млн 838 тис. грн.

Як зазначила Лілія Хрущ, з початком повномасштабної війни росії проти України, увесь світ об’єднався на підтримку українців та України. Громада отримала гуманітарну допомогу від партнерів: Асоціації МАЛЬВЕ Україна (Італія, Верона); Міжнародної волонтерської організації HELP UKRAINE ROMANIA; міст-побратів Ломжа та Опочно (Республіка Польща); муніципалітету Зіндельфінген (Німеччина); ГО «Екоклуб» (тісно співпрацює з німецькими БФ); ВГО «Асоціація малих міст України»; БО «Фонд громади Житомира», БФ «Карітас».

Так, за рахунок гуманітарної допомоги міською радою надано понад 4000 наборів підтримки внутрішньопереміщеним особам. Набори включали як продуктові набори, так і засоби гігієни та товари для найменших громадян. Кожен пакунок – це підтримка сімей, душа яких обпалена війною, надія на краще майбутнє, відчуття єдності українського народу.

Ще 496 наборів підтримки надано добровольчим формуванням. Також на підтримку наших Збройних Сил України видано 12 тон гуманітарної допомоги.

Зауважено, що за період бойовихдій в Україні, Звягельська громада прихистила більше 3000 внутрішньо переміщених осіб.

В галузі соціального захисту населення у 2022 році функціонували наступні установи:

  • Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Звягельської міської ради. Основними видами послуг, якими за звітний період скористалося 1386 жителів громади були: догляд вдома, натуральна допомога, соціальна адаптація;
  • Звягельський міський центр соціальнх служб. Протягом 2022 року загальна кількість отримувачів послуг у міському центрі соціальних служб становила 1846 осіб та сімей, в сім’ях виховується 1340 дітей, на обліку сімей, які опинились у складних життєвих обставинах  перебувало242 сім’ї,  в яких виховується 297 дітей;
  • Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Звягельської міської ради забезпечив надання комплексу реабілітаційних послуг 140 дітям з інвалідністю.

На закінчення Лілія Хрущ зазначила, що рік був дійсно напружений та подякувала усім, хто допомагав тримати соціальний фронт у 2022 році.

Діалог з глядачами начальниця управління продовжила у чаті прямого ефіру на сторінці управління соціального захисту населення у мережі Facebook.

Чат-бот Гаряча лінія