Нарада щодо інформування керівниками правоохоронних органів громади про хід проведення розслідування за фактом наруги над могилами

6 Серпня 2019, 16:27

Під головуванням міського голови Віктора Весельського 5 серпня 2019 року відбулась нарада щодо інформування керівниками правоохоронних органів громади про хід проведення розслідування за фактом вандалізму на кладовищі на вул. Чехова та Бульвару Шарварка.

В першу чергу очільник Новограда-Волинського звернувся до родин тих, чиїх рідних могили були спаплюжені вандалами та висловив співчуття до їх горя і болю. Також Віктор Леонідович зазначив, що по кожному випадку вандалізму надані звернення до правоохоронних органів, якими відкрито кримінальне провадження.

Нагадаємо, що минулого тижня вандали здійснили наругу над могилами на кладовищі на вул. Чехова – це 16 зруйнованих надгробних пам’ятників, п’ять з яких знаходяться на «Алеї слави», а 4 – могили загиблих воїнів АТО. Одразу після події, міський голова Віктор Весельський офіційно звернувся до начальника головного управління Національної поліції в Житомирській області Вячеслава Печененка щодо взяття на контроль ходу розслідування даної справи.

В рамках ініційованої міським головою Віктором Весельським наради, керівники правоохоронних органів надали інформацію про прийняті ними міри в ході пошуку винних у вчинені даного злочину. Зокрема, т.в.о. начальника слідчого відділення Новоград-Волинського відділу поліції ГУНП України в Житомирській області Іван Запоточний повідомив, що розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 297 КК України та відпрацьовується декілька версій: злочин, вчинений особою з хуліганських спонукань без постійного місця проживання; злочин, вчинений особою з хуліганських спонукань з мотивів помсти членам сім’ї, серед яких є померлі родичі; злочин, вчинений неповнолітньою особою; злочин, вчинений психічнохворою особою; злочин, вчинений особою, яка раніше була судимою за вчинення аналогічного злочину. Представники поліції наразі допитують можливих свідків, а також вже досліджено відеозаписи з міських камер відеоспостереження.

Керівник Новоград-Волинської місцевої прокуратури Галина Пилипчук запевнила, що правоохоронні органи будуть вживати всі необхідні заходи для виявлення та покарання винних в понівеченні могил осіб. Про будь-яку наявну інформацію щодо осіб, причетних до скоєння злочину, правоохоронці просять повідомити до Новоград-Волинської місцевої прокуратури або Новоград-Волинського ВП ГУНП в області.

Тим часом, начальник Новоград-Волинського міжрайонного відділу Управління служби безпеки України в Житомирській області Олександр Судик висловив припущення, що даний акт вандалізму може бути підготовкою до більш масштабного злочину, оскільки подібні випадки наруги над могилами (в тому числі загиблих воїнів АТО) зараз відбуваються в багатьох областях України.

Учасники наради обговорили ряд питань, пов’язаних з подією, що сталася. Було висловлено пропозиції щодо організації профілактичних заходів, спрямованих на запобігання. Наразі вивчається питання освітлення території кладовища та встановлення відеоспостереження. Також посилено нічне патрулювання міста поліцейськими.

Міський голова Віктор Весельський звернув увагу присутніх на те, що необхідно вжити комплекс заходів із попередження вчинення проявів вандалізму та посилити охорону біля місцевих кладовищ та пам’ятних знаків, координувати діяльність із недопущення наруги над ними на території нашого міста. З цією метою відбудеться позачергове засідання виконавчого комітету міської ради для розгляду даного питання.

Також міський голова доручив підготувати листи до керівників правоохоронних органів України щодо фактів вандалізму у Новограді-Волинському з проханням прийняття ними відповідних мір.

 

Чат-бот Гаряча лінія