Навчання на тему: „Підготовка до архівування та впорядкування“

18 Жовтня 2019, 15:09

18 жовтня 2019 року у великій залі Будинку рад відбулося навчання на тему „Підготовка до архівування та впорядкування“. У ньому взяли участь начальник відділу кадрів міської ради Жанна Колесник, завідувач архівного сектору міської ради Людмила Місюра та працівники виконавчих органів міської ради.

Навчання відкрила начальник відділу кадрів міської ради Жанна Колесник, яка наголосила на відповідальності, що передбачена за порушення норм законодавства та закликала присутніх до якісного виконання покладених на них обов’язків.
Затим завідувач архівного сектору міської ради Людмила Місюра зазначила, що відповідно до ст.28 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» архівний сектор міської ради, як окремий її структурний підрозділ, наділений повноваженнями, які мають виключне право зберігати документи Національного архівного фонду юридичних осіб будь-якої форми власності, які діють та вже припинили свою діяльність. Насамперед, це питання забезпечення зберігання архівних документів, які мають культурну цінність для держави і суспільства та мають статус документів Національного архівного фонду. Йдеться про архівні документи юридичних осіб усіх форм власності, які вже зберігаються у фондах архівного сектору. Також ознайомила присутніх із порядком формування справ в установі та яких загальних правил слід дотримуватися під час формування справ, а також зазначила, що для усіх підприємств, установ та організацй України існує єдиний порядок роботи з документами – від їх створення в діловодстві до передання на постійне зберігання до державних архівних установ, архівних відділів, секторів міських рад або інших архівних установ – «Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого смоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» затверджені наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 року №1000/5.

Під час проведення навчання у присутніх виникало ряд питань, що стосуються архівування, на які вони отримали відповіді.

Аліна Пугач, головний спеціаліст відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія