Навіщо хлопчиків вакцинувати від впл

23 Січня 2024, 9:11

👫 Інфікування Вірусом папіломи людини може відбутися під час будь-якого статевого акту (незалежно від його типу), під час контакту з ураженою шкірою або від матері до дитини під час пологів. Таким чином, хлопці (чоловіки), так само як і дівчата (жінки), можуть інфікуватися самі та інфікувати інших. У разі інфікування вони також мають онкологічні ризики, асоційовані з ВПЛ. Це, наприклад, анальний рак, рак ротової порожнини, ротоглотки та статевого члена.

💉 Тож захист хлопчиків-підлітків від ВПЛ важливий не лише для прямого запобігання раку у них, але й для зменшення ризику раку шийки матки для дівчат та жінок. А найнадійнішим захистом для цього є вакцинація, яку бажано пройти у віці 9-13 років.

👩‍⚕️ Нагадуємо, що вакцинація від ВПЛ поки що не входить до Національного календаря вакцинації, а значить вакцину треба купувати самостійно. Проте в деяких регіонах та окремих закладах охорони здоров’я вакцина може закупатися за кошти місцевого бюджету або благодійників. Тож зверніться до свого сімейного лікаря або педіатра, щоб дізнатися про таку можливість і захистити свою малечу.

#ракшийкиматки #вакцинація #впл

Коаліція за Вакцинацію

Чат-бот Гаряча лінія