Нотатки з історії Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела»

25 Липня 2017, 1:18

За майже 800 років існування нашого міста найзнаменнішою подією, що прославила Новоград-Волинський, стало народження тут геніальної поетеси Лариси Петрівни Косач, відомої всьому світу під іменем Лесі Українки. Саме на її честь, 30 років тому було започатковане свято «ЛЕСИНІ ДЖЕРЕЛА».

До вашої уваги сторінки історії «Лесиних джерел» та найцікавіші події цього свята.

8 серпня 1987 року, у рік 730-річчя від першої літописної згадки про Новоград-Волинський, на його центральній площі було урочисто відкрито пам’ятник великій Українці. З часом площу названо на честь землячки.

У 1988 році  свято літератури і мистецтва, присвячене Лесі Українці, названо „Лесині джерела“. У 1991 році на площі біля фортеці було відкрите скульптурне зображення героїв „Лісової пісні“ Мавки і Лукаша.

У 1994 році свято набуло міжнародного статусу, постійними його учасниками стали творчі колективи, майстри, науковці з Грузії, Росії, Білорусі, Польщі.

У 1995 році  перед виконкомом міської ради пройшла урочиста презентація прапора, корогви і герба міста Новограда-Волинського.

У 1999 році на Честь 150 річного ювілею від дня народження матері Лесі Українки – Олени Пчілки, в місті урочисто відкрито будинок музею родини Косачів, зведений на місці садиби Завадських, де сім’я прожила шість років.

У 2001 рік, а це рік 130-річчя від дня народження Лесі Українки, був оголошений ЮНЕСКО роком Лесі Українки.

У 2007, ювілейному для міста році, у Палаці дітей та молоді було відкрито єдиний в області Музей льону.

У 2010 році в рамках свята на Звягельській фортеці було урочисто освячено та відкрито пам’ятний знак на місці Свято Преображенського собору, у якому в 1871 році охрестили поетесу.

За роки проведення свята невід’ємними його атрибутами стали: Містечко майстрів; «Народні вертівки»; Всеукраїнські конкурси автентичного співу «Животоки» та виконавців художнього слова ім. Лесі Українки; творчі акції «Поліська вишиванка»; «Рушник громадської єдності», Свята національних культур та хореографії; мистецько-розважальна програма «Арт-майданчик» та інші. В усі роки епілогом свята був вечірній концерт за участю майстрів української естради, кращих аматорських колективів, який зазвичай закінчувався святковим феєрверком.

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія