Новоград-волинці приймали участь у святкових заходах з нагоди 1304-ої річниці заснування міста Олевськ.
21 травня на запрошення міського голови м.Олевськ О.В.Омельчука делегація від Новограда-Волинського на чолі з міським головою В.Л.Весельським перебувала на урочисто-святкових заходах з нагоди 1304-ої річниці заснування міста. Також в складі делегації перебували секретар міської ради О.А.Пономаренко, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Д.А.Ружицький, начальник відділу культури міської ради Л.В.Заєць, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради М.Я.Левицька, знімальна група ПП „Студія „Калина“.
Під час урочистостей Віктор Весельський від імені Новоград-Волинської міської ради, виконавчого комітету, депутатського корпусу привітав керівництво м.Олевськ та його мешканців з нагоди Дня міста. Зазначивши, що День міста – завжди хвилююча подія для його мешканців. Це свято, яке об’єднує усіх, кому дороге своє місто, його історія та традиції. Побажав міцного здоров’я, щастя, благополуччя та упевненості в завтрашньому дні. Висловив сподівання щодо подальших дружніх взаємовідносин між містами Новоград-Волинський та Олевськ, які знайдуть свій подальший розвиток в економічній, соціальній та культурній сферах. Також користуючись нагодою В.Л.Весельський запросив на щорічне святкування Міжнародного свята літератури та мистецтв «Лесині джерела».
В рамках перебування новоград-волинці ознайомилися з містом, подивилися міський парк, оновлений сквер, відвідали приватну стоматологічну поліклініку, були присутні на концертній програмі за участі народної артистки України Катерини Бужинської та гурту „Друга ріка“.
Поїздка принесла позитивні враження та можливість проаналізувати та порівняти рівень проведення подібних святкувань, адже незабаром у нашому місті відбудеться Міжнародне свято літератури і мистецтв „Лесині джерела“, яке цього року проходитиме 29, 30 та 31 липня.
Довідково: місто Олевськ розташоване у західній частині Житомирської області за 180 км від обласного центру. Через місто протікає р. Уборть – притока Прип’яті. Територія міста -1024, 5 га. Населення 10200 чоловік.
Археологічні розкопки, які почали проводитися в місті восени 2009 року, дають підстави стверджувати, що історія міста налічує понад 1100 років. Остаточно про дату виникнення міста можна буде говорити після завершення роботи археологів.
На початку XVI століття Олевськ був приписаний до Овруцького замку. Після Люблінської унії 1569 року Олевськ у складі Правобережної України потрапив під владу шляхетської Польщі.
За Андрусівським перемир’ям 1667 року Олевськ залишився у складі Польщі і лише у 1793 році у складі Правобережної України потрапив до складу Росії, а з 1797 став волосним центром Овруцького повіту Волинської губернії.
Особливо швидко почало розвиватися містечко на початку XX століття, коли у 1903 році була прокладена залізнична колія Київ – Ковель. Через рік тут відкрилася поштова станція та поштово-телеграфне відділення.
З 1909 року почав діяти фарфоровий завод. Розвивалася борошномельна промисловість, масово велися лісорозробки, пізніше почав працювати шкіряний завод.
У 1923 році Олевськ став районним центром.
З 1932 року почала діяти машинно-тракторна станція, відкрита меблева фабрика, лісопильний завод, дві промислові артілі, лісгосп.
Активно розвивалася соціальна сфера. У 1935 році побудована лікарня, поліклініка, працювали семирічна та початкова школи, 2 профспілкових клуба, кінотеатр, будинок піонерів.
До воз’єднання у 1939 році західно-українських земель з Українською РСР Олевськ був прикордонним містечком у складі Новоград-Волинського укріпрайону. Тут розташовувався штаб прикордонного загону, який неподалік залізничної станції «Олевськ» мав адмінприміщення, санітарну частину та господарські приміщення.
У 70-х роках побудований телевізійний ретранслятор, почали зводитися багатоповерхові будинки, у 80-х розпочалася газифікація містечка.
Постановою Верховної Ради України від 22 травня 2003 року селищу міського типу Олевськ присвоєно статус міста районного значення. З того дня щороку у травні Олевськ святкує свій День народження.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради