Новоград-Волинська делегація перебувала в республіці Білорусь під час святкування Дня білоруської писемності

6 Вересня 2016, 5:50

3-4 вересня 2016 року делегація новоград-волипнців перебувала в м.Рогачов (республіка Білорусь) на святі Дня білоруської писемності (у 1996 році було підписано Угоду про співробітництво між Новоградом-Волинським та Рогачовим). День писемності є національним святом у Білорусії, яке відзначається з 1994 року і проводиться з метою пропаганди кращих традицій національної культури, друкованого слова, духовності білоруського народу в історичних і культурних центрах, з якими нерозривно пов’язане життя відомих діячів країни. Свято проводиться щорічно на державному рівні, існує своєрідна першість за те, щоб воно пройшло саме в тому чи іншому місті. Однак принцип відбору один – це повинно бути одне з тих міст, котре зробило значний внесок в історію і культуру Білорусі.

Також варто зазначити, що під час підготовки до свята Рогачов помітно змінився, тут оновлені важливі соціальні та культурні об’єкти, виконано величезний обсяг робіт, пройшли будівельно-монтажні роботи на прилеглих до нього республіканських магістралях, відремонтовано дорожнє покриття, упорядковано місцеву водойму, територію парку “Болото”, реконструйовано будівлю залізничного вокзалу, пошти і ін.

Святкові заходи стартували 3 вересня. На центральній вулиці міста відкрився фестиваль книги і преси, художні та літературні виставки. Також уздовж всієї головної вулиці були розгорнуті торгові ряди, де можна було придбати різні вироби ремісників Білорусі.

В основній день свята, 4 вересня, на центральній площі міста відбулося урочисте відкриття свята, яке розпочалися театралізованою процесією: актори в костюмах шляхти і лицарських обладунках, винесли на сцену герби всіх міст, які раніше приймали це свято, а також герби часів Великого князівства Литовського і зображення Франциска Скорини. 

Під час урочистостей були оголошені та нагороджені лауреати 2-ї Національної літературної премії, відкрився оновлений Будинок книги, якому було присвоєно ім’я Володимира Короткевича. Також того дня у Центральному міському парку працювало „Місто майстрів“, де ремісники – гончарі, ткачі, майстри соломоплетіння та інші, демонстрували свої вміння гостям свята.

Завершився День білоруської писемності грандіозним концертом, присвяченим 70-річчю Володимира Мулявіна – засновника легендарного колективу ВІА “Пісняри” і передачею естафети місту Полоцьку, в якому у 2017 році буде проводитися День білоруської писемності, оскільки саме там в кінці 15-го століття народився білоруський першодрукар Франциск Скорина.

Окремі слова вдячності хочеться адресувати голові Рогачовської районної Ради депутатів Ганковіч Валентині Никифорівні та керуючому справами райвиконкому Цвєткову Олегу Івановичу за гостинний прийом Новоград-Волинської делегації.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія