Новоград-Волинські діти побували у своїх однолітків в Німеччині

4 Листопада 2015, 23:57

Щасливими та сповненими незабутніх вражень повернулися учні 9-11-х класів Новоград-Волинської спеціалізованої школи №4 та НВК «Гімназія ім. Лесі Українки» з подорожі до Німеччини у м. Візентайд.  Ми разом із  вчителями німецької мови Тетеря А.М. та Опанасюк О.Л. перебували у цій Європейській країні з 15 по 25 жовтня 2015 року. Метою візиту є поглиблення знань німецької мови учнями четвертої школи, встановлення партнерських та дружніх стосунків з учнями гімназїї інтернатного типу м. Візентайд, ознайомлення українських підлітків з культурною та історичною спадщиною німецького народу.

Програма перебування новоград-волинських школярів у м. Візентайд була надзвичайно насиченою та цікавою. За 10 днів  ми відвідали м. Фольках, побували у музеї гіпсових фігур у м. Іпхофен, помилувалися Вюрцбургом з висоти фортеці Марієнберг,  побачили Вюрцбурзьку Резиденцію – архітектурну пам’ятку в стилі бароко, познайомилися з минулим Німеччини у соборах та музеях м. Бамберг.

Українські та німецькі школярі спільно працювали над проектом «Активний громадянин – цивілізована держава». Ми відвідали чимало уроків у школі, були присутні на зустрічі з представниками громадськості, брали участь у роботі ініціативних груп, спробували свої сили у добровільній дружині пожежників. Окрім того влаштовували виступи, на яких представляли нашу державу за допомогою народних танців та українських пісень для кращого розуміння нашоїкультури. Під час перебування учні мали також багато можливостей більше дізнатись про культуру Німеччини, безпосередньо проживаючи в родинах і беручи участь в їхньому повсякденному житті. Новоград-волинських школярів гостинно прийняв мер міста Візентайд доктор Кнаєр.

У Німеччині наші учні отримали новий досвід, поглибили свої знання з німецької мови та знайшли нових друзів.

Маємо  надію, що наші партнерські відносини будуть продовжуватися і надалі. Отож з нетерпінням чекаємо на приїзд наших партнерів в квітні 2016 року.

 

Карина Дернякова,
учениця 10-А класу СШ №4

 

Чат-бот Гаряча лінія