Особливості роботи соціально-психологічної служби у конфліктний та постконфліктний період як предмет обговорення фахівців Новограда-Волинського

4 Листопада 2015, 23:59

Складна соціально-політична ситуація у суспільстві вимагає соціально-психологічного захисту і психологічної допомоги як дітям і окремим людям, так і цілим соціальним групам. Це, в свою чергу, вимагає від працівників соціально-психологічних служб особливої фахової готовності до вирішення проблем, пов’язаних із особливостями поведінки людей в період військового протистояння. 

30 жовтня 2015 року на базі інформаційно-методичного центру управління освіти і науки відбувся семінар-тренінг за участі завідувачки Житомирського обласного Центру практичної психології та соціальної роботи Т.Й. Шугай з теми «Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період». Керівник центру наголосила на особливій ролі особистості психолога у вирішенні проблемних питань, у необхідності зберігати самоконтроль та здійснювати рефлексивний аналіз своє ролі у долі кожної людини, якій необхідна допомога.

В процесі обговорення презентовано матеріали, які допоможуть вибудувати стратегію роботи з різними категоріями клієнтів: дітьми, підлітками, педагогами та батьками. Дієві поради для батьків, учителів як допомогти дітям пережити лихо (з урахуванням вікових особливостей реакцій дітей на конфліктну ситуацію на кожному віковому етапі), як навчити дитину довіряти дорослим, як  подолати стрес та не допустити ускладнень – такі рекомендації отримали працівники психологічної  служби міста.

Завідувач ІМЦ, керівник психологічної служби міста С.В. Філанчук наголосила на необхідності та великій практичній значимості подібних зустрічей, подякувала за надану методичну допомогу, літературу та наочний матеріал. Місто Новоград-Волинський – військове містечко, де  кожна родина так чи інакше відчула на собі слід страшних подій, що відбуваються в Україні. Тож працівники  міської психологічної служби, які щиро вдячні організаторам семінару, прикладуть максимум зусиль для здійснення психологічного захисту родин наших учнів.

 

Світлана ФІЛАНЧУК,

завідувач ІМ

 

Чат-бот Гаряча лінія