Новоград-Волинський: Бесіди з безробітною молоддю

2 Грудня 2015, 3:43

Щороку Новоград-Волинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в рамках проведення Всеукраїнської  акції «16 днів проти  насильства» та на виконання обласної комплексної програми «Молодь і родина Житомирщини» розділу Х «Забезпечення гендерної рівності», спільно з міським центром зайнятості проводить низку профілактичних заходів. Зокрема, нещодавно із залученням студентів ІY курсу відділення «Правознавство» економіко-гуманітарного коледжу було проведено бесіди з безробітною молоддю щодо тлумачення поняття «Гендерна рівність. Попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми».

Слово «гендер» вперше з’явилося в 70-ті роки нашого століття для опису соціально визначених характеристик чоловіків та жінок на відміну від біологічно визначених (стать). Можна сказати, що люди народжуються жіночої або чоловічої статі, а потім вчаться бути дівчатами та хлопцями, щоб згодом сформуватися у жінок та чоловіків, рівноправних членів суспільства. Гендер, як поняття, відноситься до соціально набутої поведінки і очікувань, які асоціюються з обома статями. Подібно расі і класу, гендер – це категорія соціальна, яка виникає у великому розмаїтті нашого життя і визначає наші суспільні стосунки з іншими людьми.

Гендерна рівність передбачає однаковий статус для жінок і чоловіків. Вона означає, що чоловіки та жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав та однаковий потенціал для здійснення свого внеску у національний, політичний, економічний, соціальний та культурний розвиток, а також рівні права на користування результатами цього розвитку.

Також міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, щомісячно за окремим графіком в спеціалізованому формуванні «Телефон Довіри» проводить «гарячі лінії» на зазначену тематику за номером 15-07.

Людмила Харченко

головний спеціаліст міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Чат-бот Гаряча лінія