Новоград-Волинський: Методичне забезпечення початкової школ

13 Листопада 2015, 1:59

6 жовтня 2015 року відбувся семінар-практикум вчителів 2-их класів з теми: «Формування здоров’язберігаючої компетенції на уроках та позаурочний в початковій школі». Програмою семінару було передбачено різноманітні форми роботи, які застосовують вчителі ЗОШ №7 з метою збереження здоров’я учнів та формування навичок здорового способу життя. На початку семінару в педагогічному діалозі взяли участь методист інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Лінчук В.К., директор школи Овдіюк В.І., заступник директора з навчально-виховної роботи Герасимчук О.П., методист ДНЗ №4 Лесько М.С.

Після педагогічного діалогу гостей запросили на урок з основ здоров’я в в 3-а клас (учитель Шумілова В.Л.). Під час уроку учні знайомились із харчовими добавками, презентували мультимедійний проект «Є-числа». З великим задоволенням учні в парах, групах досліджували термін придатності та склад тих продуктів, що вживають щоденно.

Вчитель-методист Романюк О.А. провела урок зв’язного мовлення. Це був справжній майстер-клас для молодих та малодосвідчених учителів. Аналіз уроків був представлений у вигляді складання колажів  – яскравого сонечка та символічного букету квітів. Окрасою семінару стала весела перерва під керівництвом Здонюк О.В.(масове виконання хореографічної композиції «Сонце нам сяє»).

На завершення зустрічі психолог школи Примак Л.П. ознайомила вчителів із способами відновлення сил та методами профілактики професійного вигорання, одним із методів якого є арт-терапія. Гості власноруч виготовили ляльку-травницю.

10 жовтня 2015 року за ініціативи  інформаційно-методичного центру управління освіти і науки на базі СШ №4 проведено творчу зустріч вчителів початкових класів міста і району з представниками Інституту педагогіки і андрогогіки НАПН України та  видавництва «Оріон». Директор видавництва Костенко О.В. ознайомив учителів з новим європейським підходом до оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи, в основі якого – перевірка предметних компетентностей. Кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Інституту педагогіки і андрогогіки  Листопад Н.П., головний редактор видавництва Красуцька І.В. презентували посібники для учнів 2-4 класів з математики, української мови, природознавства.

Навчальні посібники «Перевірка предметних компетентностей» розроблені за сприяння провідних спеціалістів Інституту педагогіки НАПН України за однією методичною ідеєю, що дає  змогу вчителям осучаснити навчально-виховний процес, будуючи його на компетентнісній основі. Вчителі щиро вдячні науковцям за проведену плідну творчу зустріч.

11 жовтня 2015 року  вСШ №4 відбувся семінар-практикум вчителів 3-іх класів з теми: «Формування позитивного ставлення до навчання. Створення умов для активного пізнання учнями навчального матеріалу». Координатор семінару Заіка І.П. запропонувала вчителям міста сплести український віночок з очікувань від семінару та «рецепт» приготування гарного уроку.

З презентацією  роботи кафедри вчителів початкових класів СШ №4,  теми семінару виступили заступник директора школи з навчально-виховної роботи Валінкевич Л.В., директор школи Сільвертюк В.А. Вчитель вищої кваліфікаційної категорії, «старший учитель» 2-а класу Горбовська Г.С. та вчитель 3-г класу Мартинюк Т.О. запросили гостей на уроки математики і української мови, в ході  яких продемонстрували новітні технології навчання та методичні знахідки.

Кульмінацією семінару стало свято «Козацькому роду – нема переводу» (3-б клас, учитель Трофимова Т.В.) та огляд виставки учнівських поробок з природнього матеріалу за різними технологіями.

В кінці семінару вчителі початкових класів міста визначились, які педагогічні технології взяли в свою власну методичну скарбничку та щиро подякували вчителям СШ №4 за нові підходи до навчання і виховання молодших школярів.

Було відмічено, що вчителі початкових класів міста активно впроваджують   ідеї нового Державного стандарту початкової освіти, включилися в реалізацію  інноваційного розвитку навчально-виховного процесу, впровадження нових педагогічних технологій навчання на основі особистісно зорієнтованих підходів до школярів.

 

Валентина ЛІНЧУК, методист ІМЦ

 

Чат-бот Гаряча лінія