Новоград-Волинський міський центр зайнятості інформує безробітних та осіб, що мають намір звернутись до центру зайнятості

8 Жовтня 2019, 16:09

Хочемо наголосити на необхідності подання лише правдивої інформації та відомостей про всі обставини, які виникли у громадян і слугували причиною звернення до служби зайнятості за допомогою.

Протягом січня-вересня 2019 року у Новоград-Волинському міському центрі зайнятості перебувало в пошуку роботи 3746 громадян. З них мали  статус безробітного 1212 громадян.

Громадяни, які перебувають на обліку в службі зайнятості, несуть відповідальність за несвоєчасне подання або подання недостовірних відомостей про обставини, що впливають на умови призначення допомоги по безробіттю.

Особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм допомоги по безробіттю та надання соціальних послуг (у тому числі про своє працевлаштування).

У разі виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у довідках про середню заробітну плату, з даними ДФСУ або наявності інформації про доходи, отримані особою, яка перебуває на обліку як безробітна, від здійснення підприємницької діяльності, виконання роботи за трудовим договором, у тому числі за сумісництвом та під час роботи за кордоном, виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими угодами, ведення особистого селянського господарства тощо, працівники центру зайнятості мають право здійснювати перевірки достовірності даних, зазначених у довідках про середню заробітну плату безпосередньо у роботодавця.

У випадках підтвердження фактів подання недостовірних даних, що мають місце під час одержання допомоги по безробіттю реєстрація громадян, зареєстрованих в центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, та безробітних, припиняється з дня виявлення такого факту. У разі умисного невиконання особою своїх обов’язків та зловживання ними (у тому числі неповідомлення про працевлаштування), з цієї особи стягується сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй допомоги по безробіттю та надання соціальних послуг. Такі громадяни можуть звернутися за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості тільки після закінчення шести місяців з дати виявлення факту подання недостовірних даних за умови, що вони повернули кошти, отримані обманним шляхом.

У разі виявлення надмірно виплачених коштів громадянам, які подали недостовірні дані, центр зайнятості вживає заходи щодо повернення отриманих коштів до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Служба зайнятості завжди готова допомогти, дати пораду, проте необхідно знати, що всі дані, які надають громадяни, будуть перевірені фахівцями центру зайнятості.

Провідний юрисконсульт Шапран В.В

 

Чат-бот Гаряча лінія