Новоград-Волинський: «Проїзні» Для студентів за 80 грн. – це можливо!

8 Грудня 2015, 4:23

Нещодавно відбулася нарада міського голови Віктора Весельського з перевізниками міста і представниками Новоград-Волинської об’єднаної державної податкової інспекції. Про її хід розповіла  керівник відділу економічного аналізу і планування Світлана  Карпінська.

– Світлано Станіславівно, тож які конкретно питання розглядали на цій нараді і хто саме?

− Серед ряду питань, зокрема, – відшкодування транспортним підприємствам міста коштів за пільгові перевезення, обрахунок тарифу на міських маршрутах за одну поїздку, відкриття нового маршруту із заїздом на вул. Ушакова у мікрорайон управління праці та соціального захисту населення міської ради. У нараді взяли участь перевізники: ТОВ «Новоградтранссервіс» (директор В. М. Пелешок), ФОП Анатолій Володимирович Косянчук, начальник залізничної станції «Новоград-Волинський-1» Дмитро Сергійович Романчук, представник ТОВ «Житомиравтотранс» Юрій Володимирович Сладківський, голова Новоград-Волинської професійної спілки таксистів Сергій Петрович Гудзь, а також управлінці міської ради, представник депутатського корпусу, громадський актив міста.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про питання, пов’язані із залізничним транспортом.

− Проблеми, які почув міський голова від начальника залізничної станції «Новоград-Волинський-1», стосувалися забезпечення цілодобової роботи переїзду на вул. Ільїна, ініціювання питання перед Міністерством інфраструктури України щодо покращення пасажирських перевезень залізничним транспортом, можливості перенесення зупинки на станції «Смолка» ближче до переїзду. Ці нововведення підтримав і перший заступник міського голови С. Ю. Колотов.

– Нам відомо, що обговорення роботи автотранспортних  підприємств відбувалося у досить напруженій, емоційній, але конструктивній атмосфері…

− Так, присутніх ознайомили з тарифом на проїзд у міському транспорті на автобусних маршрутах в інших містах України із чисельністю виборців, схожою до Новограда-Волинського (інформацію заздалегідь підготував відділ економічного аналізу та планування міської ради):

м. Коломия – 3,50 грн. (вдень: з 6.00 до 21.00); − 6,00 грн. (у вечірній час: з 22.00 до 24.00)

м. Прилуки – 4,00 грн.

м. Фастів – 3,50 грн.

м. Бориспіль – 3,50 грн.

м. Світловодськ – на різних маршрутах різна вартість – 3,89 грн., 3,80 грн., 3,45 грн., 5,11 грн.

м. Білгород-Дністровський – 3,00 грн.

м. Ізюм – 4,00 грн.

м. Куп’янськ – 4,00 грн.

м. Комсомольськ – 4,00 грн.

м. Стрий – 3,00 грн.

Активісти громадських організацій обурювалися обслуговуванням на міських маршрутах, зокрема, на маршруті № 3 «РСС – Автовокзал (ринок)». Алла Володіна наголосила на тому, що у «час пік» важко доїхати, автобуси переповнені.

– І які ж пропозиції з цього приводу було озвучено на зібранні?

− Міський голова Віктор Леонідович Весельський запропонував професійним спілкам розглянути у колективах можливість гнучкого графіку роботи підприємств, установ, організацій. Для прикладу: одні установи працюють із 8.30 до 17.30, інші з 9.00 до 18.00. Таким чином, можна буде регулювати пасажиропотік у «час пік», і люди будуть мати можливість вчасно та комфортно доїхати до своїх робочих місць, діти – до школи, студенти – на навчання.

– Чи мали власні пропозиції Ви?

− Пропозиції від мене, як депутата міської ради, стосувалися залучення широкого кола громадськості та депутатського корпусу до участі у моніторингу платних і безплатних пасажирів на міських автобусних маршрутах. Двічі на рік, як мінімум, необхідно проводити такий моніторинг, щоб знати співвідношення платних пасажирів і пільговиків із метою компенсації перевізнику за надані послуги перевезення осіб пільгових категорій. А також із метою вивчення пасажиропотоку, який враховується при обрахунку тарифу у міському автотранспорті за одну поїздку.

– То які ж підсумки можна підбити після наради у цілому?

− Міський голова – і його одностайно підтримала громадськість міста – запропонував розглянути можливість пільгового проїзду студентів, тобто придбання проїзного квитка за пільговою ціною 80 грн. Це питання буде розглянуто на найближчому пленарному засіданні міської ради.За підсумками наради було дано окремі доручення безпосереднім виконавцям. Учасники наради продемонстрували спільну думку, що всі працюємо на громаду, на вирішення нагальних проблем.

– Дякуємо за розмову.

Розмову вела Л. ЛІСОВА.

 

Чат-бот Гаряча лінія