Новоград-Волинський: сьогодні виповнюється 145 річниця від дня народження української письменниці та поетеси Лесі Українки

25 Лютого 2016, 5:40

Леся Українка (справжнє ім`я – Лариса Петрівна Косач-Квітка) народилася 25 лютого 1871 року в місті Новоград-Волинський. У п`ять років Леся почала грати і вигадувати невеликі музичні п`єси, а у вісім років вже було написано перший її вірш. Також вона опанувала декілька іноземних мов.

З десяти років дівчинка хворіла на туберкульоз кісток, і тому не змогла далі займатися музичною кар`єрою. Вже з 12 років почала свою літературну діяльність. Спочатку вона перевела книгу «Вечора на хуторі» М. Гоголя. У той час вона друкувалася в іноземних журналах «Літературно-науковій вісник», «Зірка» і «Життя і слово».

У віці 19 років для молодших сестер Леся Українка написала підручник «Давня історія східних народів». У 1893 році вже була опублікована невелика книжечка її віршів. У 1896 була написана перша п`єса Лесі Українки – «Блакитна троянда». Найвідоміші твори цих років – «Думи і мрії» (1899), «Відгомони» (1902), «Пісні про волю» (1905), «Кассандра» (1907).

У 1911 році був надрукований один з кращих її творів – драма-феєрія «Лісова пісня» (за її мотивами поставлена опера, фільм, балет). Також Леся займалася перекладами, серед яких кращою визнана «Книга пісень» (Гейне). У літературній творчості письменниці помітна тема батьківщини і свободи, мотиви природи і любові, пройняті сумними настроями і надзвичайною тонкістю.

Леся Українка померла 1 серпня 1913 року. Їй було всього 42 роки. Причиною раннього відходу був кістковий туберкульоз і невиліковна хвороба нирок.

 

Чат-бот Гаряча лінія