У Новограді-Волинському відбулися урочистості з нагоди 145-річниці від дня народження видатної поетеси Лесі Українки

25 Лютого 2016, 5:41

25 лютого 1871 року у Новограді-Волинському народилася Лариса Петрівна Косач-Квітка, відома світові як велика українська поетеса, драматург, громадська діячка Леся Українка. Цього дня громадськість міста відзначала 145-річницю від дня її народження. Новоград-волинці свято бережуть пам’ять про свою землячку і шанують її талант.

Напередодні свята у музеях Лесі Українки та родини Косачів для дошкільнят, учнів та студентів міста були проведені екскурсії та виховні години. Також у музеях, бібліотеках та навчальних закладах міста діяли різноманітні виставки, присвячені життю та творчості Лесі Українки.

24 лютого в міському палаці культури імені Лесі України проходив обласний конкурс читців-декламаторів, у якому прийняли участь 72 конкурсанти з різних районів Житомирщини.

25 лютого на площі Лесі Українки, у день святкування, аби покласти квіти до пам’ятника письменниці та віддати данину пам’яті великій поетесі зібралася громадськість, влада, творча інтелігенція міста. До присутніх звернувся міський голова Віктор Леонідович Весельський, зазначивши: „Саме словами Мавки з драми-феєрії «Лісова пісня» – «Ні! Я жива, я вічно буду жити!» Леся Українка напророчила своє майбутнє. І ось сьогодні, 25 лютого, ми святкуємо 145- річницю від Дня народження Лесі Українки – геніальної поетеси, мислителя, драматурга, талановитого прозаїка і перекладача, педагога, публіциста, фольклориста-етнографа, літературознавця і громадського діяча, активного і непримиренного борця з чітко визначеною соціальною позицією.

Лариса Петрівна Косач є окрасою і гордістю не тільки нашого краю та нашого міста, а й всієї української нації. Одержима, Поліська Мавка українського мистецтва слова. Фундатор, класик української, слов’янської, європейської та світової літератури. Все своє життя Леся Українка працювала в ім’я України, через усю свою творчість пронесла любов до рідного краю, народу, до краси рідної землі та є прикладом непоборності і незламності духу. її творчість надихає, сповнює сил і дає віру. Її герої всім серцем прагнуть добра та свободи для Вітчизни і закликають боротися за неї. Творчість Лесі Українки змушує нас замислитися, що кожен з нас зробив для рідного краю, для України. Тож збагачуймо себе духовністю, мораллю, інтелектом, емоціями, як це продемонструвала всім нам сильна, мужня, героїчна – Леся Українка.

2016 рік у нашому місті оголошено роком видатної Лесі Українки. Наші квіти – це наша шана і вдячність українському генію.

Ми завжди будемо пам’ятати та шанувати нашу землячку, неповторну особистість, геніальну поетесу за вагомий внесок в українську літературу.

Кожним словом, кожним променем думки хай живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй – Леся Українка.“

Під час заходу прозвучала пісня на слова Л.Українки „Горить моє серце“ у виконанні народного тріо „Віра“, керівник – заслужений працівник культури України Матвійчук Віра Юріївна. Переможці обласного конкурсу читців-декламаторів продекламували твори Лесі Українки.  Вікторія Максимчук учениця ЗОШ №5, яка посіла 3 місце у молодшій віковій категорії, читала вірш „В магазині квіток“.  Валерія Пашинська, учениця  ЗОШ №5, яка зайняла перше місце у молодшій віковій категорії, декламувала „Сон літньої ночі“. Марія Козиренко, учениця ЗОШ №3, яка посіла ІІ місце в старшій віковій категорії, прочитала вірш „To be or not to be?..“, Юля Швед, учениця ЗОШ №2 продекламувала  власний вірш „До Лесі наша думка лине“. 

А опівдні у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулася традиційна плеяда паростків Лесиного краю за участю науковців, лесезнавців, творчої інтелігенції та презентація книги „На сповідь до Лесі“.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія