Новоград-Волинський: тиждень родинного джерела
Минулий тиждень для педагогів-«дошкільників» був багатим на різноманітні та цікаві заходи за участю провідного наукового співробітника лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка, кандидата психологічних наук С.О.Ладивір.
Крім педагогічних читань у форматі рефлексивного дайжесту та «виїзних» батьківських зборів на базі «Школи-родини» №2 варто виокремити тиждень родинного джерела, який відбувся у дошкільному навчальному закладі №1, і його родзинку – «Свято гарбузової каші».
Традиційне дійство цього року відзначалось якісним складом артистів: усі ролі у музично-віршованій композиції виконували батьки вихованців. У рамках свята діяла виставка поробок з природного матеріалу «Осінній вернісаж», підготовлена дітьми і дорослими. Членам журі (С.О.Ладивір; І.Р.Самойленко, головний спеціаліст управління освіти; І.В.Кондратець, методист ІМЦ; Л.Г.Гарбовська, директор ЗОШ №2; А.О.Табакова, заступник директора ЗОШ №2) дуже важко було визначити з великої кількості оригінальних і креативних витворів роботи переможців.
Організаторами заходу – завідувачкою В.В.Лесик, вихователем-методистом О.В.Тесленко та членами ініціативної групи ДНЗ №1 (Л.В.Тищенко, О.Б.Саєнко, А.Ф.Жовтюк, Ю.В.Стулова, О.В.Шашоріна, Н.В.Тимощук, О.П.Сарган) було підготовлено подяки для батьків, які виявили активність і творчість у підготовці й проведенні тематичного тижня. Кульмінацією заходу стало спільне куштування гарбузової каші, смакові та оздоровчі якості якої вже кілька років підряд забезпечують кухарі-майстри В.М.Нечипорук, Т.А.Чекман.
Конструктивними, цікавими і корисними для усіх учасників (педагоги дошкільних навчальних закладів, учителі початкової ланки загальноосвітніх установ, батьки вихованців) стали «звягельські діалоги» з теми «Психолого-педагогічний та батьківський супровід дошкільної зрілості дитини», які відбулися на базі ДНЗ №2 «Калинка» (завідувач Л.В.Кузьменко, вихователь-методист Л.П.Лиса). С.О.Ладивір спочатку поділилася своїми міркуваннями стосовно особливостей спілкування з дітьми дошкільного віку, взаємин між дітьми і дорослими, необхідності чути і бачити власних дітей. «Ми, дорослі, маємо бути на службі у Дитини. Любити її. У відповідь на її рухи душі відповідати любов’ю і дружбою», – підкреслила науковець.
Потім присутні мали змогу задати досвідченому психологу запитання, що їх хвилюють. В основному батьків турбували проблеми емоційної нестійкості малюків, агресивності і страхів, «дитячої жадібності» і вередливості «на публіці». Деякі питання з’ясовувалися в індивідуальному порядку.
Інформаційно-методичний центр у наступний приїзд С.О.Ладивір планує проведення низки заходів, присвячених актуальній проблемі – розвитку мовленнєвої компетентності, а саме поетапному формуванню зв’язного мовлення у дітей дошкільного віку.
Інна Кондратець, методист ІМЦ