Новоград-Волинський: Візьми дитину у родину

13 Листопада 2015, 1:55

Для розвитку дитини надзвичайно важливою є турбота про неї дорослих. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання. Батьки допомагають від­чути взаємне тепло і любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цін­ності та духовність, виховують дітей, задовольняють щоденні потреби, на­дають зразки для наслідування, поступово прищеплюють соціальні й побутові навички, необхідні у самостійному житті. Ці потреби дуже  ва­жливі для кожної дитини, якого б віку вона не була, особливо для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки.

Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може бути прийомна сім’я.

Основна мета прийомної сім‘ї  тимчасове утримання й виховання дитини, яка приходить у сім’ю з дитячого державного  закладу, з кризової сім’ї або з медичної установи.

В умовах прийомної сім’ї  дитині надається соціальний захист, захист її майнових та житлових прав, догляд, виховання, корекція розвитку, вирішення медичних проблем, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини, яка залишила­ся без піклування рідних батьків.

Держава підтримує прийомну сім’ю: прийомна дитина зберігає статус дитини – сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування  і користується усіма пільгами.

Прийомні батьки отримують від держави щомісяця кошти на утримання дитини.                                                                      

В нашому місті  функціонує  9 прийомних сімей, в яких виховується 12 прийомних дітей з непростими долями.

Шановні, Новоград – Волинці, якщо Ви  впевнені:

– що чужих дітей не буває,

– що проблеми дітей –  сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування, – справа не тільки держави та фахівців,

– що кожна людина здатна змінити життя хоча б однієї дитини, взявши її в свою родину, надавши можливість зростати в атмосфері щастя, любові та розуміння.

-кожна дитина має знати та відчувати, що її люблять, що вона потрібна і в неї є майбутнє – світле й сповнене добра, яке Ви їй можете подарувати.

Якщо Вас зацікавила дана інформацію  щодо створення прийомної сім’ї, звертайтеся  в  міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді   за адресою:   вул. Шевченка, 31, телефон   2- 07-12.

Начальник відділу соціальної роботи МЦСССДМ Олена Котова

 

Чат-бот Гаряча лінія