Новоград-Волинський зустрів учасників велотуру за Україну та світ без сиріт

8 Липня 2016, 22:26

5 липня 2016 року, за участі та підтримки Уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби, стартував черговий етап навколосвітнього велотуру за Україну та світ без сиріт, з метою популяризації усиновлення та допомоги знедоленим дітям. Учасники велотуру, а це – прийомні діти зі своїми сім’ями, усиновителі, вихованці та випускники інтернатів, представники громадських та благодійних організацій, а також просто небайдужі громадяни, розпочали свою подорож з Європейської площі м. Київ і планують проїхати через 5 українських областей та попрямують до країн Європи. Загалом у команді 25 велосипедистів, наймолодшому з яких 8 років. Більшість з них брали участь у попередніх чотирьох етапах велотуру, впродовж яких команда проїхала на велосипедах більше 15 тис. км.

7 липня учасники велотуру завітали до м. Новограда-Волинського, де їх радо зустрічали з хлібом та сіллю. Після привітань, учасників запросили до великої зали Будинку рад на засідання круглого столу на тему: «Проблеми сирітства та процес деінституалізації в Україні», яке проходило за участі заступника міського голови Лариси Шутової, керівників відповідних відділів та управлінь міської ради та організаторів круглого столу – служби у справах дітей міської ради (начальник – Людмила Місюра).

На початку засідання до присутніх звернулася заступник міського голови Лариса Шутова, яка наголосила, що на сьогоднішній день в місті в 65 сім`ях опікунів, піклувальників проживає 34 дитини-сироти та 47 дітей, позбавлених батьківського піклування. На первинному обліку служби у справах дітей міської ради перебуває 81 дитина-сирота та дитина позбавлена батьківського піклування, а також 70 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Надалі слово було передано Дмитру Малашку – представнику Всеукраїнської громадської організації «Україна без сиріт», Тетяні Іордан – керівнику проекту наставників для дітей-сиріт «Одна надія» та Генадію Махненку – засновнику благодійного фонду «Пілігрим», які поділилися своїм досвідом та знаннями. Також на засідання було запрошено прийомних мам Олену Козубяк та Жанну Щавлінську, які розповіли свої історії та на власному прикладі показали, що любити можна не лише біологічних дітей.

0 18:00 годині у міському парку культури та відпочинку відбувся концерт на підтримку навколосвітнього велотуру. Музичні привітання звучали від вихованців школи мистецтв та від гостей міста Андрія Дудина та Миколи Рикова. Крім того, прийомні діти отримали солодкі подарунки від ініціаторів велотуру – Альянсу «Україна без сиріт» (всеукраїнського руху небайдужих людей та організацій, які працюють над вирішенням проблеми сирітства в Україні).

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія