Новий поділ України на зони карантину максимально враховуватиме інтереси людей

13 Серпня 2020, 8:18

У середу, 12 серпня, Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і вніс зміни до постанови, яка регулює правила адаптивного карантину у країні. 13 серпня відбудеться засідання Центральної комісії ТЕБ та НС, на якому регіони України будуть розподілені на нові зони за рівнем поширення коронавірусу.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на брифінгу за підсумками засідання уряду 12 серпня.

“Сьогодні члени уряду підтримали запропоновані нами зміни до адаптивного карантину. Це оптимальна форма нової реальності, щоб карантинні обмеження були максимально комфортними для українців і при цьому забезпечували стримування коронавірусу”, — зазначив Максим Степанов.

За словами очільника відомства, якщо раніше рівень загрози COVID-19 визначався за чотирма показниками (кількість ліжок, кількість випадків, кількість тестувань та динаміка зростання кількості випадків), то тепер він буде визначатися за трьома показниками (заповненість ліжок, рівень тестувань та рівень захворюваності в адміністративно-територіальних одиницях).

“Якщо говорити про зайнятість ліжок, то в кожній області визначені лікарні для пацієнтів з COVID-19. Якщо в цих лікарнях протягом 5 днів поспіль зайнятість ліжок перевищує 50%, треба розглядати це як перехід на інший рівень небезпеки. Якщо говорити про тестування, то кількість тестів методом ПЛР та ІФА повинна становити не менше 24 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів. Цей показник визначається на рівні області. Щодо показника захворюваності за 14 днів на 100 тисяч населення. Базовий рівень захворюваності зараз – 40 на 100 тисяч населення, якщо в населеному пункті його перевищено, то населений пункт переходить на наступний рівень загрози”, — пояснив Максим Степанов.

Як підкреслив міністр, Комісія ТЕБ та НС приймає рішення про встановлення рівня небезпеки раз на сім днів. Рішення про послаблення не може бути ухвалено раніше, ніж через 14 днів. “По-перше, максимальний інкубаційний період COVID-19 складає 14 днів, а по-друге, 14 днів – це той період, за який ми можемо побачити, чи запроваджені обмеження були ефективними і дозволили стабілізувати ситуацію в регіоні”, — резюмував Максим Степанов.

Чергове засідання Центральної Комісії ТЕБ та НС призначено на завтра, 13 серпня. На ньому буде прийнято рішення щодо нового поділу України на зони ризику поширення COVID-19.

 

Міністерство охорони здоров’я України

 

Чат-бот Гаряча лінія