Обговорили питання утилізації відпрацьованих елементів живлення (батарейок)

17 Червня 2020, 8:05

До управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради надійшло звернення про допомогу у вирішенні питання утилізації відпрацьованих елементів живлення (батарейок). Автор звернення – місцевий волонтер Анна Гапонюк, яка займається збором в місті відпрацьованих батарейок. Протягом останніх 4 років їх було зібрано 200 кг. Небезпечний вантаж волонтером до цього часу не було відправлено на утилізацію та зберігається на території приватного домоволодіння.
Актуальність питання нагальна, оскільки в Україні відсутні підприємства з переробки відпрацьованих елементів живлення. Питання також не вругульоване законодавчо, тому єдиний вихід їх переробки – імпорт батарейок закордон. А це справа не із дешевих.
Питання розглянули під час робочої наради за участі першого заступника міського голови Сергія Колотова, представників відділу благоустрою УЖКГ та КВ міської ради, директора ЗЗСО № 5 Лариси Капчинської.
Як повідомила під час зустрічі Анна Гапонюк, на даний час батарейки вже починають «текти». Аби відправити їх на утилізацію, потрібні чималі кошти, які пересічний громадянин не може виділити з сімейного бюджету. Вартість такої послуги коливається від 60 до 90 грн за кілограм.
Разом з тим, позиція місцевої волонтерки є принциповою і вона погоджується віддати зібрані батарейки лише підприємству з перевіреною репутацією. Адже, зі слів Анни Гапонюк, на ринку послуг нині є значна кількість псевдокомпаній, які ніби зобов’язуються відправити «небезпечний вантаж» на утилізацію, а насправді закопують їх у найближчих лісопосадках.
Перший заступник міського голови Сергій Колотов запропонував долучити до вирішення проблеми торговельну мережу супермаркетів «АТБ», яка займається збором відпрацьованих елементів живлення. Під час зустрічі, Сергій Колотов провів телефонну розмову з її представником та обговорив можливість спільних дій в даному напрямку. Попередньо обговорено можливість щомісячної здачі через наявні в місті супермаркети «АТБ» батарейок, зібраних в освітніх закладах міста, які вже не один рік підтримують дану екологічну ініціативу.
Щодо вирішення проблеми, піднятої в зверненні – волонтер виявила бажання особисто надіслати запити та переконатися в раціональному підході до утилізації батарейок в запропонованій торгівельній мережі. Про прийняте волонтером рішення та результати буде повідомлено додатково.

Алла Виговська, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія