Олена Пономаренко: «Вірю в те, що зміни на краще будуть!»

25 Листопада 2015, 3:00

На першому пленарному засіданні першої сесії міської ради сьомого скликання новообрані депутати переважною більшістю обрали  секретарем міської ради Олену Анатоліївну Пономаренко, котра до цього працювала заступником начальника – начальником відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення міської ради. За плечима у неї Ярунський технікум землевпорядкування, який закінчила за спеціальністю «Бухгалтерський облік», та Житомирський агроекологічний університет за спеціальністю «Облік та аудит», робота в закладах місцевого самоврядування райдержадміністрації та, як уже зазначено вище, міської ради. Тож має значний досвід роботи з людьми, прекрасно володіє ситуацією із соціальним станом у Новограді-Волинському, а тому відразу  активно включилась у роботу на новій посаді.

Сьогодні Олена Анатоліївна у  своєму першому інтерв’ю розповідає про власне бачення діяльності новообраної влади міста і плани на найближчу перспективу.

–  Олено Анатоліївно, зараз чимало наших читачів цікавиться першими кроками нової влади. Ви ж віднині – виразник їхніх інтересів на терені цієї влади. Поділіться, будь ласка, своїми планами роботи в цьому напрямку. Водночас і про те, як Ви зробили свій доленосний вибір – стати виразником прагнень новоград-волинців. 

–  По-перше, знаю , що це цікавить багатьох, і тому хочу сказати, чому я пішла на вибори. Хто працює у системі соціального захисту населення, добре знає проблеми мешканців міста. Я, зваживши свої сили, вирішила, що можу зробити щось корисне для людей. Тим більше, бачила, як працюють депутати на виборчих округах, у міській раді, і переконалась, що треба кардинально міняти роботу з людьми. Коли вже вирішила балотуватись, поступила ще й пропозиція від міської організації БПП «Солідарність» йти на вибори. Я і так хотіла йти від владної партії, бо знала, що саме за її підтримки балотуватиметься Віктор Леонідович Весельський – людина, яку напрочуд шанують у Новограді-Волинському, котра дуже багато зробила для нашого міста.

До виборчого округу номер одинадцять, де мене й обрали депутатом, входять мешканці вулиці Тимошенка і частин вулиць Житомирська та Рокоссовського  – тобто мікрорайону, де живу і сама із сім’єю. Тут знаю проблемні родини і проблеми людей, котрим буду допомагати усі п’ять років роботи в міській раді. Маю плани роботи у виборчому окрузі, які втілюватиму у життя. Просто зараз поки що тривають установчі дні в міській раді, йде реорганізація усіх гілок системи місцевого самоврядування.  Користуючись нагодою, хочу ще раз висловити усім виборцям мого округу  величезну вдячність за ту довіру, яку надали вони мені, обравши депутатом.

У першу чергу, як уже не раз підкреслював Віктор Леонідович Весельський, ми будемо піднімати статус депутатів  і статус голів постійних комісій. Депутати міської ради у своїй діяльності керуються законами  України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», а також регламентом Новоград-Волинської міської ради, який ми зараз доповнюємо (його буде опубліковано, розташовано і на сайті міської ради), та положенням «Про роботу постійних комісій міської ради». У  статті другій  Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» говориться: «Депутат місцевої ради – представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого  округу». А далі стверджується, що депутат «… зобов’язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення у межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування». Ось із цього ми й розпочинаємо свою роботу.

–  У депутатському корпусі міста  – багато нових людей. І у кожного, звичайно, широке коло обов’язків…

–  Так, і тому вони уже почали вивчати законодавчу базу.  Адже мають діяти у межах законів і правового поля. Кожен депутат віднині працюватиме безпосередньо зі своїми виборцями, які усі свої проблемні питання доноситимуть до міської ради через їхніх обранців.  У депутатів – і справді широке коло обов’язків.  А люди прагнуть змін на краще. Ви всі бачите, яка висока довіра до Віктора Леонідовича, і ми, депутати, не в праві його підвести. Тож усі ми повинні працювати в одному напрямку – захищати права й інтереси виборців, щоб виправдати їхні сподівання. Депутати повинні знати на своєму виборчому окрузі кожне вузьке місце, кожен недолік, аби виправити його, показати, що вони – справжні господарі міста, яким болить те ж, що і людям, за що ратує міський голова.

Віктор Леонідович постійно наголошує, що з людьми повинен у першу чергу безпосередньо  працювати депутат,  який  не має права упустити жодну дрібничку, якщо вона болить людям чи заважає спокійно працювати і жити. Наприклад, якщо у тому чи іншому мікрорайоні погані дороги чи тротуари, незадовільне довезення дітей до школи, є проблемні родини, з якими належить працювати. Ось у  такому дбайливому піклуванні про інтереси людей і полягатимуть нові принципи роботи.

–  Як Ви, Олено Анатоліївно, вважаєте – що потрібно для ефективної роботи депутатів?

–  Шість постійних комісій міської ради, створених на першій сесії демократичним способом, охоплюють усю мережу соціальних питань Новограда-Волинського. І тридцять чотири депутати мають бути активними членами цих комісій. Для того, аби їхня робота була ефективною, депутати мають знати усі проблеми, як кажуть, із середини. Тож ми будемо проводити навчання депутатів у міській раді. Перед ними виступатимуть керівники трудових колективів різних галузей. Планую складати графіки і навчань, і роботи. Абсолютно нормально я ставлюсь до того, що у новому депутатському корпусі є  14 депутатів попереднього скликання, котрі мають певний досвід. А нові депутати, серед яких чимало молодих, креативних людей, патріотів міста, по-своєму бачать виконання намічених завдань. Я готова всіх вислуховувати, усі пропозиції узяти до уваги, щоб разом виконувати нашу спільну мету – покращити життя людей.

Як прийшов у наше місто справжнім господарем Віктор Леонідович Весельський, котрий усе бачить, прагне змінити структуру господарювання  і, натхненний цими ідеями, маючи величезний потенціал керівника  державного рівня, впевнена, змінить практику роботи в кожному колективі, аби  вони діяли ефективно для усієї територіальної громади. Уже для цього намічено побувати на кожному підприємстві, в кожній установі, залучивши у кожну поїздку не тільки заступників міського голови, а й депутата того виборчого округу, де розташоване те чи інше підприємство. Віктор Леонідович вирішив почати об’їзд із дошкільних навчальних закладів, потім – шкіл і т.д.

Відверто скажу, що ті , хто не встигатиме за новими ідеями, змушений буде сходити з дистанції. І так буде. Тільки так ми доб’ємося змін на краще, коли всі і все буде підпорядковано головній меті. А у те, що зміни на краще в житті новоград-волинців стануться, я твердо вірю!

Інтерв’ю підготувала   

Тетяна КОЗЛОВА.

 

Чат-бот Гаряча лінія