Оновлено Національний перелік основних лікарських засобів

26 Липня 2017, 1:28

1 липня 2017 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 16 березня 2017 р. № 180. Відповідно до неї було переглянуто і оновлено Національний перелік основних лікарських засобів.

До переліку включили якісні та безпечні лікарські засоби з доведеною ефективністю, необхідні для забезпечення першочергових потреб медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров’я для лікування за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Новий Національний перелік базується на 19-му виданні Базового переліку основ­них лікарських засобів, рекомендованих ВООЗ.

Важливо зауважити: якщо лікування є амбулаторним, безоплатним, на пільгових умовах, то відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303, безкоштовні та пільгові рецепти можуть виписуватися виключно на лікарські засоби, які включені до Національного переліку основних лікарських засобів. У випадку, коли лікарський засіб відсутній в переліку, то лікуючий лікар повинен запропонувати інший лікарський засіб відповідного класу, або розглянути можливість зміни схеми лікування. Якщо пацієнт планує придбати лікарський засіб в аптеці за власні кошти, то  він може не обмежуватися цим переліком. Усі лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню (реімбурсації), за урядовою програмою «Доступні ліки» включені до Національного переліку.

Заступник головного лікаря

Новоград-Волинського міськрай ТМО

з поліклінічної роботи та ЕТН    

Весельська О.М.

 

Чат-бот Гаряча лінія