Організація навчання дітей з особливими освітніми потребами

17 Вересня 2020, 16:07

Інклюзивно-ресурсний центр Новоград-Волинської міської ради провів ряд робочих нарад-зустрічей по особливості організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної та загальної середньої освіти у 2020/2021 н.р. Зокрема: для вчителів-логопедів освітніх закладів за участю заступника начальника управління освіти і науки міської ради Гончарук Т.В., для завідуючих та вихователів-методистів садочків з інклюзивним навчанням, для заступників директорів з навчально-виховної роботи шкіл з інклюзивним навчанням. Заходи відбулися з дотриманням протиепідемічних вимог.

Опрацьовано нормативні документів МОН України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами, формат роботи освітніх закладів та ІРЦ в разі зміни епідеміологічної ситуації та потрапляння до “червоної” зони. Про досвід роботи з дітьми з ООП в умовах дистанційного навчання проінформували директор ІРЦ Борис Н.П., вчитель-логопед ІРЦ Ридецька В.М., заступник директора з навчально-виховної роботи ЗЗСО № 7 Герасимчук О.П., завідуюча ЗДО № 13 Сварицевич О.Г., вихователь-методист ЗДО № 13 Оксюк О.В., вихователь інклюзивної групи ЗДО № 13 Подейко Л.С., голова методичного об’єднання вчителів-логопедів Самойленко І.Р. Зазначено, при організації дистанційних занять слід враховувати індивідуальні потреби та потенційні можливості дитини з ООП. Дистанційне навчання для дітей, які мають відхилення від нормотипового інтелекту має проходити лише в присутності батьків.

На зустрічі з вчителями-логопедами, директор ІРЦ Борис Н.П. зауважила, що основна проблема з впровадженням інклюзивного навчання в школах та садочках міської громади – недоотримання корекційно-розвиткових послуг від вчителів-логопедів, що вкрай важливо для дітей з тяжкими порушеннями мовлення, адже втрачається зміст інклюзивного навчання. Спільно з заступником начальника управління освіти і науки міської ради Гончарук Т.В., звернулися до корекційних педагогів активніше залучатися до надання корекційно-розвиткових послуг дітям з ООП.

В Новоград-Волинській міській ОТГ, в цьому навчальному році в садочках перебуває на інклюзивному навчанні 22 дитини з особливими освітніми потребами, функціонує 8 груп з інклюзивним навчанням, введено 8 посад асистента вихователя. В школах перебуває на інклюзивному навчанні 49 дітей з особливими освітніми потребами, відкрито 33 інклюзивних класи, де введено 32 посади асистента вчителя.

Це великий крок у формуванні нового «погляду» на місце дитини з особливостями в нашій громаді.

КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія