Освітні зміни в Україні не відмінені: створення профільних освітніх закладів

1 Квітня 2024, 17:05

29 березня 2024 року відбулось чергове засідання робочої групи з питань функціонування профільного ліцею в Звягельській міській територіальній громаді під головуванням заступника міського голови Наталії Борис. Порядок денний передбачав опрацювання плану заходів з реалізації реформи профільної середньої освіти. Рішенням міської ради від 21.07.2022 № 567 затверджено План трансформації мережі закладів загальної середньої освіти на 2022-2027 роки в громаді, де сформовано мережу закладів початкової, базової та профільної освіти. Наразі, з метою зменшення стресових ситуацій для дітей саме початкової школи, директору Ліцей №1 імені Лесі Українки Звягельської міської ради рекомендовано не здійснювати набір до 1-х класів, оскільки даний заклад рішенням міської ради визначено як профільний ліцей громади, який розпочне функціонувати з 2027 року. В свою чергу керівникам Гімназій № 2, 5, 6 Звягельської міської ради запропоновано не набирати 10-ті класі, учні яких зможуть продовжити здобуття освіти в Ліцеї №1.

Реформа діє. Вже наступного року Міністерство освіти і науки планує реалізувати освітні зміни в 25 пілотних школах України, які будуть першопрохідцями та апробовуватимуть оновлений стандарт профільної освіти, програми та навчальні матеріали.
Головна мета освітньої реформи в Україні – створення профільних, сучасних та автономних освітніх закладів, які забезпечать старшокласникам якісну сучасну освіту, затребувану вимогами часу. Сьогодні вже достатньо кращих практик впровадження таких освітніх змін в Україні, які доводять надійність освіти. Ліцеї не мають бути монопрофільними.
Маємо змінюватися ментально.
Чат-бот Гаряча лінія