Патронатна сім’я – порятунок для дитини

18 Липня 2023, 14:05

Створення умов для збереження сім’ї для дитини – одне з першочергових завдань для всіх, хто допомагає дітям та переймається захистом прав дитини. Гармонійний розвиток дитини важко уявити поза сім’єю. Саме це є ключовим положенням у Конвенції ООН про права дитини. Її дотримання має гарантувати, поміж інших прав, право дитини на сім’ю. Це право може допомогти реалізувати така тимчасова форма влаштування дітей як сімейний патронат.

Патронатна сім’я – це сім’я, в якій тимчасово може проживати дитина до моменту подолання її батьками складних життєвих обставин. Це діти, які за певних життєвих обставин не можуть тимчасово проживати зі своїми батьками.

У Звягельській міській територіальні громаді успішно функціонує дві патронатні сім’ї. Загалом, за майже один рік існування цієї ініціативи, сім’ї прихистили вже 13 дітей. Двоє з них повернулися до батьків, а двоє – усиновлено.

Кожен випадок для патронатного вихователя – це виклик. Немає однакових. Буває так, що з дитиною легко, але важко з батьками, з якими патронатний вихователь теж спілкується, або навпаки. Усі діти дуже гарні, немає поганих. Є занедбані у вихованні, навчанні… Взагалі, якщо любити дитину, дати їй тепло, ласку, увагу, турботу – все нормалізується. До патронатних вихователів досі телефонують колишні підопічні і просто цікавляться справами. Це дає наснагу працювати їм далі й розуміння важливості самого патронату.

Через війну потреба у кількості патронатних вихователів зросла. Зазвичай, це потреба влаштувати внутрішньо переміщених дітей, батьки яких з певних причин знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

Так, в одній із патронатних сімей перебуває дві сестрички – п’ятнадцятирічна Єва і дванадцятирічна Тіна та їхній півторарічний братик Єфім, які приїхали до нашої громади з міста Херсона. Діти відібрані від матері у зв’язку із виникненням загрози їхньому життю та здоров’ю. Вони утримувалися в неналежних умовах, мати з вітчимом пиячили, дівчата зазнавали насильства в сім’ї. Ситуація, в якій опинилися діти складна. Однак, патронатний вихователь робить все можливе для адаптації та реабілітації дітей в сім’ї. Діти отримали турботу, любов та підтримку. Вони відчувають себе спокійно, в безпеці і не втрачають довіру до дорослих.

Служба у справах дітей Звягельської міської ради висловлює щирі слова подяки патронатним вихователям та запрошує до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.????????????

ℹ️Дізнатися більше про умови та можливості оформлення патронату над дітьми можна у службі у справах дітей Звягельської міської ради за адресою: вулиця Шевченка, 20, м. Звягель.

Чат-бот Гаряча лінія