Поради щодо сортування твердих побутових відходів

31 Липня 2019, 17:25

Щосекунди людство засмічує планету різними відходами, які мають різний період розкладу. Наприклад, кинутий пакет з поліетилену проплаває у морі від 10 до 20 років. Вироби з нейлону розкладуться через 30–40 років, а стандартна скляна пляшка розкладеться лише через 1000 років. Щоб сповільнити процес нагромадження відходів та засмічення нашої планети, треба навчитися правильно сортувати сміття – розділяти відходи на різні елементи залежно від матеріалу виготовлення.

Сортуючи сміття, ви даєте можливість повторно використати сталь, алюміній, папір, деревину, пластик та скло.

Нещодавно комунальним підприємством Новоград-Волинської міської ради „Новоград-Волинськжитлосервіс“ на території міського парку культури та відпочинку і в сквері „Фортеця“ встановлено контейнери для роздільного сортування твердих побутових відходів (пластик, скло).

Надаємо поради щодо сортування твердих побутових відходів  (пластик скло):

1. Сортуйте пакувальні матеріали відповідно до речовини, з якої вони зроблені, та кладіть їх у відповідний контейнер.

2. Завжди намагайтеся зменшити об’єм пакувального матеріалу, який ви викидаєте. Випустіть повітря із пластикової пляшки та закрийте її кришечкою. Це допоможе значно підвищити ефективність збору сортованого сміття.

3. Відокремлюйте частини пакування, вироблені із різних матеріалів: зніміть металеву кришку зі скляної пляшки, вийміть картонний піддон із пластикового контейнеру для харчових продуктів. Це дасть змогу обмежити наявність сторонніх домішок у перероблюваному матеріалі та збільшити кількість відновлюваної сировини.

4. Перед тим, як покласти тару до відповідного контейнера, очистіть її від решток їжі. Це сприяє зменшенню кількості відходів, які відправляють на звалища.

5. Не кладіть вироби з кераміки чи порцеляни, дзеркала та лампочки до контейнеру для скла, бо це суперечить меті роздільного збору скляного сміття.

6. У контейнер для збору пластику кладуться усі види пластикової тари. Не слід класти сюди інші предмети, навіть якщо вони зроблені з пластику (іграшки, вази, невеликі побутові прилади, канцелярське приладдя).

В які контейнери, що можна класти?

У контейнер для тари
Можна класти:
– пластикову тару: коробки з-під йогурту, пляшки з-під олії, кетчупу, майонезу, пляшки з-під кремів та шампунів, пластиковий посуд та коробки, поліетиленові кульки та плівку;
– скляну тару.
Не можна класти:
– вимащену у їжі або не до кінця випорожнену тару;
– пластикові іграшки;
– тару від небезпечних речовин (наприклад, від побутової хімії);
– тару від аерозолів;
– віконне та листове скло;
– лампочки.

 

Чат-бот Гаряча лінія