Посилено контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у торгівельно-розважальних закладах

25 Червня 2020, 15:14

Посилено контроль за дотриманням протиепідемічних заходів на ринках, у торгівельно-розважальних центрах, магазинах, закладах громадського харчування

У той час, як в деякий областях України вже почали діяти послаблення карантинних обмежень, встановлених щодо запобігання розповсюдження COVID-19, – в Житомирській області, та в тому числі в м. Новоград-Волинській змушені знову посилювати заходи безпеки.

13 червня на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля було вирішено, посилити контроль за дотриманням відповідних протиепідемічних заходів на ринках, у торгівельно-розважальних центрах, магазинах, закладах громадського харчування. Разом із цим Держпродспоживслужба отримала повноваження на позапланові перевірки вищезазначених об’єктів. До участі обов’язково залучають поліцію і пресу.

23 червня вже почалися відповідні перевірки. В першу чергу, під перевірки потрапили об’єкти торгівлі, яким від початку карантину вже було зроблено попередження, і дано час на усунення недоліків. В подальшому перевірятимуться заклади громадського харчування, адже допускаються клієнти у середину приміщень, що суворо заборонено. За повідомлення Держпродспоживслужби, норми безпеки мають бути однаковими для всіх, саме тому до закладів громадського харчування буде особливо прискіплива увага.

Проведені перевірки деяких кафе, продуктових магазинів, ринку. Як показала перевірка, у переважній більшості є ряд порушень і «на перший раз» власники цих закладів відбулися попередженнями, проте із чітко встановленим часом для їх усунення. Але при повторних перевірках при виявленні порушень власники будуть притягнуті до адміністративної відповідальності з подальшим вирішення щодо функціонування закладу. З обслуговуючим персоналом проведено просвітницько-роз’яснювальну роботу щодо специфіки здійснення господарської діяльності в період карантинних обмежень.

Наразі робота у даному напрямку продовжується.

Олександр Коваль, начальник Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

 

Чат-бот Гаряча лінія