Позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
26 червня 2019 року у конференц-залі Будинку рад під головуванням заступника міського голови Анатолія Легенчука відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
На розгляд засідання було внесено питання про хід виконання попередніх рішень міської комісії з питань ТЕБ та НС про вжиття термінових заходів щодо організації робіт з ліквідації загоряння сміття на полігоні твердих побутових відходів в урочищі Ржатківка.
Заступник міського голови Анатолій Легенчук зазначив, що наразі ситуація контрольована, на полігоні ТПВ загоряння сміття локалізовано, подекуди спостерігається незначне задимлення. Загрози розповсюдженню загоряння немає.
Протипожежні роботи на полігоні продовжують вогнеборці 10-ї державної пожежно-рятувальної частини Новоград-Волинського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, працівники та спецтехніка КП «Шляхрембуд» міської ради. На роботи з ліквідації загоряння сміття загалом виділено 185 тис. грн., з яких використано 151 тис. грн. на залучену спецтехніку, роботи, послуги та паливно-мастильні матеріали.
Оскільки від мешканців міста, зокрема мікрорайону «Дружба» надходили скарги щодо задимлення, заслухали начальника Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживлужби в Житомирській області Олександра Коваля, який поінформував, що 19 , 20 та 25 червня Новоград-Волинський міжрайонний відділ ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» провів лабораторно-інструментальні дослідження атмосферного повітря населених місць на межі санітарно-захисної зони полігону ТПВ. Згідно з висновками (протоколи від 19 червня № 21-22 та від 20 червня № 23-24): концентрації ангідриду сірчистого, азоту діоксину, пилу неорганічного, вуглецю оксиду в атмосферному повітрі в контрольних точках відбору проб повітря відповідають вимогам «Гранично допустимі концентрації хімічних та біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених т.в.о. головного державного санітарного лікаря України від 03.03.2015 року. Результати лабораторно-інструментальних досліджень атмосферного повітря, що були здійснені 25 червня наразі в процесі обробки.