Правила безпеки при користуванні пічним опаленням
![Правила безпеки при користуванні пічним опаленням](https://info.nvrada.gov.ua/wp-content/uploads/2021/12/o_1ds7mkm189qhkjr1rr712ejt0q1kk.jpg)
Пониження температури повітря та дощова погода супроводжуються початком опалювального сезону і, часом, для обігріву оселі та приготування їжі, населення використовує пічне опалення, плиту на твердому паливі.
Щороку з настанням холодів кожна третя пожежа в області виникає саме від несправності та неправильного влаштування пристроїв пічного опалення.
Наразі – час приділити увагу справності печей та димарів, очистити їх від сажі. Пам’ятайте, що трусити сажу необхідно не рідше трьох разів на рік, зокрема, і перед початком опалювального сезону.
А для того, щоб уникнути неприємностей, запамятайте кілька корисних правил:
· не допускати перегріву печей та слідкувати, аби не було в стінках печей і димарів тріщин, для їх виявлення і ремонту своєчасно білити конструкції печей;
· на дерев’яній підлозі перед дверцятами топки необхідно прибити металевий лист розміром 50х70 см;
· в місцях проходу димаря через дерев’яні конструкції стелі має бути влаштована протипожежна розділка з цегли.
Забороняється користуватися для розпалу печей легкозаймистими рідинами, приставляти або вішати на нагріті поверхні ковдри, ліжка, сушити дрова, залишати прилади, що топляться, без нагляду і дозволяти розпалювати їх дітям.
При використанні електронагрівальних приладів не вмикати електроприлади, що іскряться та перегріваються. А для безпечного обігріву осель краще використовувати масляні радіатори та інші прилади заводського виготовлення, без відкритої поверхні накалювання.
У випадку виникнення пожежі телефонувати до Служби порятунку за номером «101» і, по можливості, приступити до гасіння пожежі підручними засобами.
Новоград-Волинський МРВ
У ДСНС України у Житомирській області