Правила безпеки життєдіяльності під час святкування новорічних та різдвяних свят

27 Грудня 2021, 20:52
При підготовці до Нового року особливу увагу треба приділити прикрашанню ялинки. Адже, якщо установити її з порушенням, прикрасити горючими іграшками та не сертифікованими електрогірляндами – це може спричинити займання та лишити вас святкового настрою.
Під час проведення Новорічних та Різдвяних свят:
– ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
– за відсутності в приміщенні електричного освітлення або його відключення святкування новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
– ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
– гірлянди та інші прикраси, які підключаються до електромережі, застосовуються за умови наявності паспорта або сертифіката відповідності;
– підключення гірлянд до мережі повинно виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань;
– у разі виявлення несправності в ілюмінації вона повинна бути терміново вимкнена;
– забороняється застосовувати для прикрашання ялинки свічки.
Правила безпеки користування піротехнічними засобами
Щоб запобігти неприємних наслідків від «спілкування» з піротехнічними виробами, необхідно пам’ятати і дотримуватися правил безпеки при використанні піротехнічних виробів. При купівлі піротехнічних виробів обов’язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання – то виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно. Перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити. Обов’язково перевірте, чи не пошкоджена упаковка виробу, чи не має пошкоджень сам виріб.
Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів та поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок.
Піротехніку не можна зберігати біля приладів опалення (батарей, газових, електричних плит). Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам. Не можна курити, працюючи з піротехнічними виробами, а також знаходитись в нетверезому стані.
Під час бурхливої передноворічної торгівлі на ринках міста, яка пропонує широкий вибір різноманітної піротехніки, мало хто помічає підлітків, які товчуться біля прилавків. Вони жваво спілкуючись, купують хлопавки, петарди, ракети. На жаль, продавець не замислюється, до яких рук потрапляє цей вогневий асортимент.
Основні правила безпеки прості і не потребують матеріальних затрат. Знання та виконання цих правил є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання справжнього задоволення від свята, яке принесе благополуччя та радість до вашої оселі.
Вікторія Терещук, головний спеціаліст з мобілізаційної та режимно-секретної роботи
Чат-бот Гаряча лінія