Прес-конференція за результатами участі у традиційному народному заході «Золота осінь – 2019» і «Лесіаоба» (Грузія)

8 Жовтня 2019, 16:08

Секретар міської ради Василь Остапчук провів 8 жовтня 2019 року прес-конференція за результатами візиту до Грузії щодо участі у традиційному народному заході «Золота осінь – 2019» і «Лесіаоба», присвяченого пам’яті видатної української поетеси Лесі Українки. Серед членів делегації з Новограда-Волинського депутат міської ради Василь Юрків, ветеран АТО Ігор Лук’янець з дружиною Валентиною та представниці благодійної організації Наталія Нагорна і Ольга Вишетравська.

За традицією восени у місті Сурамі (Грузія), де провела останні дні свого життя видатна українська поетеса Леся Українка, збираються представники широкої громадськості, щоб вшанувати пам’ять нашої великої землячки. Цього року це були делегації з Польщі, Латвії, Литви, Білорусі та України.

В ході прес-конференції представників ЗМІ було поінформовано про перебування в грузинському місті Сурамі, де проходило свято Лесі Українки «Лесіаоба» та містах Хашурі, Боржомі та Кахеті в період з 26 вересня по 3 жовтня.

Делегація з Новограда-Волинського бере участь в святкуванні «Лесіаоба» вже традиційно. Варто зауважити, що поїздка до Грузії відбувається за власний кошт делегатів. В ході візиту гості з України познайомилися з досягненнями Хашурського району, відвідали гімназію імені Лесі Українки в якій викладають українську мову, музей-бібліотеку Лесі Українки, а також побували на Святі осені. В програмі перебування на грузинській землі – налагодження ділових контактів.

Зокрема, члени делегації відмітили досягнення в сфері формування туристичної привабливості міст Грузії, що наразі приносить в бюджет країни стабільні надходження. Саме у цьому новоград-волинці вбачають приклад для наслідування. Також вражаючою є повага до постаті Лесі Українки, поглиблене вивчення грузинами її творчості.

Наостанок члени делегації підкреслили, що міст між двома народами, який проклала Леся Українка, слугує і нинішнім поколінням. Окрема вдячність за це Таріелу Гоголадзе, який протягом 11 років був міським головою Сурамі і є незмінним учасником Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» та «Лесіаоба». Учасники візити до Грузії зауважили, що зв’язок між Сурамі та Новоградом-Волинським є дуже цінним та потребує подальшого поглиблення.

 

Чат-бот Гаряча лінія