Презентовано результати дослідження, проведеного серед жінок з числа ВПО, які проживають в селах та селищах Новоград-Волинського району

22 Листопада 22:05

Вивчати та знати проблеми жінок із числа внутрішньо переміщених осіб важливо, адже це сприятиме їх вирішенню, дасть можливість сфокусувати увагу на найактуальнішому та нагальному.

Про це йшлося під час презентації результатів дослідження, проведеного серед жінок з числа ВПО, які проживають в селах та селищах Новоград-Волинського району.

Ініціювали та впровадили даний проєкт районна депутатська група “Рівні можливості” у співпраці з БФ «Нехай твоє серце б’ється» за підтримки Українського жіночого Фонду.

Під час презентації відбулася дискусія зі старостами сільських та селищних громад щодо варіантів вирішення потреб, зафіксованих в дослідженні. Обговорили також труднощі, з якими стикаються самі громади в даному напрямку.

Наталія Нагорна, голова Новоград-Волинської районної депутатської групи «Рівні можливості», окреслила мету дослідження, яку ставили перед собою його організатори. А це – пошук найраціональніших шляхів розв’язання потреб жінок з числа ВПО, подальшого прийняття відповідних рішень, програм підтримки та заходів, спрямованих на вирішення викликів війни в сучасних умовах.

Також йшлося про стале партнерство з органами місцевого самоврядування, завдяки якому ефективно впроваджується ряд благодійних ініціатив на районному та місцевому рівнях. Зокрема, заступниця міського голови Наталія Борис, яка взяла активну участь в обговоренні, зазначила що дане дослідження є актуальним для Новоград-Волинської громади з приєднанням старостинських округів. Вирішення проблемних потреб жителів громади, зокрема тих, які тут знайшли прихисток від жорстоких бойових дій, – пріоритет. Над цим керівництво громади у співпраці з багатьма міжнародними та національними партнерами, благодійниками, небайдужими містянами працювали і працюють з першого дня повномасштабного вторгнення.

Про готовність до подальшої співпраці у напрямку розробки проєктів рішень, цільових програм, впровадження заходів з підтримки ВПО, використовувати результати дослідження в подальшому плануванні, запевнили у своїх виступах перший заступник начальника Новоград-Волинської РВА Юрій Оханський та голова районної ради Артур Загривий.

Катерина Особа, регіональна координаторка БФ «Нехай твоє серце б’ється» презентувала результати дослідження зі статистичними даними, які були зібрані під час проведення фокус-груп.

Старостинські округи Новоград-Волинської міської територіальної громади взяли активну участь у соціальному дослідженні. Досвідом та власними напрацюваннями поділилась староста Пилиповецького округу Надія Панфелюк.

Усі учасники та учасниці зібрання відзначили, що отримана інформація є важливою, а дискусія дозволила не тільки обмінятися досвідом, але й сформувати бачення подальшого плану дій у напрямку удосконалення заходів підтримки жінок з числа ВПО, які знайшли прихисток в селах та селищах Новоград-Волинського району.

Чат-бот Гаряча лінія