Про підготовку до зими КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» – в інтерв’ю з його директором Людмилою Тодорович

9 Вересня 13:19

Зима не за горами. Тому про підготовку до зими основного надавача послуг з централізованого теплопостачання в місті – КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» та тарифи та тепло запитали у директора комунального підприємства Людмили Тодорович.

1.Який об’єм робіт проведено підприємством у такий складний час?

Закінчивши опалювальний сезон 2021-2022 років колектив                          КП НВМР «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» одразу розпочав підготовку господарства до наступного опалювального сезону 2022-2023 рр.

За ремонтний період здійснені роботи по технічному переоснащенню 2-х котелень. Наразі продовжуються роботи по технічному переоснащенню котельні по вул. Житомирська,29.  Дві котельні по вул. Житомирська, 29  та Ніколаєва, 15 переведено на роботу в автоматичному режимі – тобто котельні працюватимуть без операторів. Із 26 котелень  24 – працюватимуть в автоматичному режимі.

Здійснено заміну 387 п/метрів аварійних ділянок теплових мереж на трубопроводи з пінополіуритановою ізоляцією. Проведено  ремонт 160 м/п теплової ізоляції теплових мереж надземного прокладання на котельнях на вул. Гетьмана Сагайдачного, 89 та вул. Князів Острозьких, 58 .

Окрім того, замінено аварійну запірну арматуру в теплових камерах на фланцеві кульові крани діаметром 50-150 мм.

Замінено мережевий насос Calpeda N4 100-400 B/A із частотним перетворювачем частоти струму Danfoss потужністю 37 кВт на котельні на вул. Соборності, 68.

Проведено заміну насосних підживлювальних агрегатів Calpeda на котельнях по вул. Шевченка,1 та Ніколаєва, 15.

 

2.Чи зміняться тарифи у місті Новограді-Волинському на теплопостачання?

В Новограді-Волинському на сьогоднішній день діють тарифи на послугу з постачання теплової енергії для категорії споживачів  «Населення» на рівні 2020 року в розмірі 1677 грн/Гкал з ПДВ.

Для категорії споживачів «Бюджетні установи» на рівні 2021 року в розмірі  3351,97 грн/Гкал з ПДВ та «Інші споживачі» на рівні 2021 року в розмірі 4633,51 грн/Гкал з ПДВ.

Хоча підприємство подало на розгляд виконавчого комітету міської ради розрахунки економічно обгрунтованого тарифу з врахуванням нинішніх цін, але тарифи у цьому опалювальному сезоні змінюватись не будуть на виконання вимог Закону України № 2479 «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування». Чим Законом забороняється підвищувати для всіх категорій споживачів тарифи виключно на:

– послуги з розподілу природного газу;

– теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання):

– послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

3.Як проводиться нарахування споживачам за тепло?

Нарахування проводяться згідно показів теплових лічильників за фактичне спожите тепло будівлею, пропорційно займаним площам конкретними споживачами. Чим менше будинок отримав тепла тим менше заплатять мешканці.

4.Сьогодні надважливим є питання енергоефективності та енергозаощадження. Як можна платити менше за теплопостачання?

1) Теплоізоляція мереж.

Якість тепла у помешканнях залежить не тільки від функціонування  обладнання підприємства , а й від стану теплоізоляції внутрішньобудинкової системи опалення і будинків. Тому  мешканці можуть створити ініціативні групи та перевірити стан ізоляції систем опалення у своїх будинках.

2) Регулювання теплового лічильника.

Також зменшити споживання будинком тепла можна шляхом пониження витрати теплоносія регулюючи тепловий лічильник на конкретному будинку,  або споживання тепла будівлею лише в певні години доби. Всі ці рішення приймаються усіма мешканцями будинку. Наші спеціалісти допоможуть технічно здійснити ці заходи.

3) Утеплення будинку.

Крім того, може бути проведена комплексна термомодернізація за кошти співвласників з можливим частковим фінансуванням, через міжнародні гранти.

  1. Які заходи Ви порадили б вживати вашим споживачам в даному напрямку?

Для збереження комфорту в помешканнях не закривайте радіатори шторами, декоративними панелями, меблями. Перевірте стан ізоляції систем опалення у своїх будинках.

Дасть позитивний ефект також – утеплення віконних щілин і дверей.

Якщо через скло втрачається до 15% тепла, то через щілини в дверях та вікнах до 20- 30 %. Тому так важливо переконатися, що немає щілин і дірок, а якщо вони виявлені – то слід їх проклеїти скотчем чи герметиком. Також слід перевірити, що вхідні двері в помешкання тісно замкнені, в іншому випадку слід прокласти додаткову теплову ізоляцію по периметру дверної коробки. Часто взимку двері в пі”їздах відкриті – опалюється вулиця, тобто потрібно слідкувати за   закриттям дверей у  під”їздах.

На останок, хочу додати, що підприємство  докладає максимум зусиль, щоб якісно підготуватися до опалювального сезону 2022-2023 рр. І лише за умови своєчасної оплати боржників за спожите тепло, КП НВМР «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» зможе вчасно  його розпочати.
Борг мешканців на сьогоднішній день складає 8,4 млн. гривень. Тому звертаємося до усіх боржників  з переконливим проханням розрахуватись з заборгованістю за спожиті послуги. Якщо в силу певних обставин споживач не має можливості повністю сплатити весь борг, для врегулювання питання оплати йому необхідно невідкладно звернутися до  відділу реалізації та укласти договір про реструктуризацію заборгованості, згідно з якими буде проводитися щомісячне рівномірне погашення заборгованості та своєчасна сплата поточних платежів за поточні нарахування.

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія