Про проведену роботу галузі культури у 2016 році та перспективи розвитку на 2017 рік

25 Квітня 2017, 6:46

Відбулася робоча нарада на чолі з заступником міського голови Оксаною Василівною Гвозденко з керівниками установ культури міста, на якому обговорювалися питання про проведену роботу галузі культури у 2016 році та перспективи розвитку на 2017 рік.

Kультурно-просвітницькими центрами, які проводять просвітницьку діяльність з метою підвищення патріотичного та духовного виховання населення, збереження і розвитку народної аматорської творчості, естетичного виховання дітей, задоволення культурних потреб та організації відпочинку мешканців та гостей міста є заклади культури нашого міста – міський Палац культури ім. Лесі Українки, школа мистецтв міста, міська централізована бібліотечна система, музей родини Косачів та краєзнавчий музей.

Культурне життя  2016 року в нашому місті було насиченим і різноманітним: всього за рік в місті проведено 174 культурно-масових заходів різних форм та для різної вікової категорії населення.

Протягом звітного періоду учні, творчі колективи школи мистецтв та міського Палацу культури ім. Лесі Українки на високому рівні представили наше місто на  Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах.

Народний камерний хор вчителів та фольклорний колектив «Цвіте терен» школи мистецтв у 2016 році брав  участь у зйомках програми Першого  національного телеканалу «Фольк – musiс» на запрошення народної артистки  України Оксани Пекун. Також народний камерний хор вчителів школи мистецтв став лауреатом літературно-мистецької премії імені Лесі Українки обласного відділення Українського фонду культури.

Музеї міста проводили активну виставкову та екскурсійну роботу.  

Активну соціокультурну діяльність проводили бібліотеки міста. Працівники бібліотек приділяють належну увагу роботі з дітьми, з  користувачами похилого віку, соціально незахищеними верствами населення, людьми з обмеженими можливостями.

У 2016 році на фінансування галузі «культура» було  спрямовано 13 млн.  65 тис. грн.

Кожен керівник  висловив думку про те, що 2016 рік  став роком рішучих кроків щодо покращення матеріально-технічної бази установ культури. Так, завдяки підтримці міського голови Віктора Леонідовича Весельського, міської влади та депутатського корпусу у звітному році було придбано:

– комп’ютерну техніку для школи мистецтв, централізованої бухгалтерії  та міського Палацу культури ім. Лесі Українки на суму 64 тис. грн.;

– комплект стаціонарної звукопідсилюючої та освітлювальної апаратури для міського Палацу культури на суму 350 тис. грн.;

– музичні інструменти для школи мистецтв на суму 50 тис. грн.;

– газонокосарку для музею родини Косачів на суму 10,0 тис. грн.;

– комплект експозиційних вітрин для краєзнавчого музею на суму 15 тис. грн.;

– музейні експонати для краєзнавчого музею та музею родини Косачів на суму 15 тис. грн.;

– літературу для міської централізованої бібліотечної системи на суму 70 тис. грн., пилосмок в центральну бібліотеку на суму 9.0 тис. грн.,  меблі  для читальної зали  центральної бібліотеки на суму 80 тис. грн.

За рахунок коштів міського бюджету за звітний період виконані роботи на загальну суму 1 млн. 85 тис. 400 грн. з капітального ремонту:

–          внутрішніх приміщень з встановленням пожежної сигналізації міського Палацу культури імені Лесі Українки на суму 631 тис. 900 грн.;

–          приміщення школи мистецтв по вул. Соборності, 47 на суму 113 тис. 500 грн.;

–          військового кладовища по вул. Чехова,7 на суму 240 тис. грн.;

–          пам’ятників на території міста на суму 100 тис. грн.

Виготовлена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт центральної дитячої бібліотеки по вул. Соборності, 2 на суму 30 тис. грн.

У 2017 році продовжується робота над поповнення матеріально-технічної бази установ культури. У першому півріччі заплановано довгоочікуване придбання нових концертних костюмів для творчих колективів закладів культури, сценічної куліси «Француз», комп’ютерної техніки, меблів, книг для читачів бібліотек. Будуть продовжені будівельні роботи, а саме: демонтаж аварійної частини приміщення школи мистецтв по вул. Соборності, 57, капітальний ремонт внутрішніх приміщень міського Палацу культури ім. Л. Українки, капітальний ремонт пам’ятників на території міста. Також у першому півріччі будуть проводитись археологічні розкопки на Південному Городищі.

На фінансування галузі  у 2017 році виділено 17 млн. 778 тис. 750 грн., що на 13 % більше ніж у 2016 році.

Це говорить про те, що міська влада і депутатський корпус не залишає установи культури без уваги і підтримки, за що всім велике спасибі.

Керівники закладів культури запевнили, що установи культури і надалі будуть працювати на благо новоград-волинців, забезпечення їх цікавого дозвілля, розвитку естетичного виховання підростаючого покоління та аматорського мистецтва.

Відділ культури міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія