Про результати відрядження міського голови до Києва

26 Жовтня 2017, 21:16

24 жовтня, під головуванням Президента України Петра Порошенка, в Києві відбулося шосте засідання Ради регіонального розвитку. У засіданні взяли участь керівництво Кабінету Міністрів України, Верховної Ради та представники регіональної влади. Місто Новоград-Волинський представив міський голова Віктор Весельський.

На засіданні Ради регіонального розвитку Президент України Петро Порошенко зазначив, що децентралізація є однією з найголовніших і найрезультативніших із реформ в Україні. Вигоду від децентралізації отримали громадяни по всій країні. Частка місцевих кошторисів з трансфертами у зведеному бюджеті складає 49,3%. Це означає, що незабаром місцеві бюджети будуть перевищувати бюджет державний.

Також під час засідання Ради регіонального розвитку, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що започаткована в 2014 році реформа децентралізації, яка дозволила наростити ресурси місцевих бюджетів, покликана не тільки акумулювати кошти на місцях, а й навчити заробляти та примножувати бюджетні статки.

Між тим, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко зазначив, що в рамках децентралізації місцева влада повинна сама вирішувати всі питання, які стосуються бюджету – штрафи, пільги, муніципальна поліція та ряд інших. Проте, територіальні громади знаходяться в залежності від рішень з центру.

Окрім участі у засіданні Ради регіонального розвитку, міський голова Віктор Весельський разом із своїм заступником Ларисою Шутовою та директором департаменту праці і соціального захисту населення Лілією Хрущ, зустрілися з міністром соціальної політики України Андрієм Ревою. 
Головна мета зустрічі: ознайомити міністра з проектом Прозорого соціального офісу. Нагадаємо, що на його будівництво з державного бюджету буде виділено 24 млн. грн. – це 83 % загальної вартості проекту. Решту 17 %, а це 5 млн. грн. профінансує міський бюджет.

В Прозорому соціальному офісі за адресою вул. Шевченка, 18, на першому поверсі розміститься Пенсійний фонд, а на другому – Департамент праці і соціального захисту населення. Приміщення буде обладнано найсучаснішою технікою. Також передбачена доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Міністр соціальної політики схвалив і залишився задоволеним проектом. Андрій Рева зазначив, що новий Прозорий соціальний офіс в Новограді-Волинському буде справжньою окрасою міста, але найголовніше – мешканці міста будуть отримувати соціальні послуги в одному місці: зручно, якісно та доступно.

Відкриття Прозорого соціального офісу планується вже за рік, ще до початку наступного опалювального сезону. Орієнтовною датою відкриття міністр назвав 14 жовтня 2018 року, на Покрову Пресвятої Богородиці.

Крім того, міністр соціальної політики наголосив на необхідності прийняття позитивного рішення на рівні міських рад по наданню контролюючих повноважень працівникам департаменту праці і соціального захисту щодо нагляду в межах компетенції за дотриманням соціальних гарантій для працівників та контроль за дотриманням трудових прав осіб. Адже легалізована заробітна плата працівників – це одне з основних джерел наповнення бюджету.

Також Віктор Весельський, Лариса Шутова та Лілія Хрущ відвідали Міністерство охорони здоров’я України з питань організації роботи госпітального округу. А в Кабінеті Міністрів України зустрілися з помічником Прем’єр-міністра України Юлією Мелешко. Пані Юлія запросила посадовців Новограда-Волинського, щоб обговорити проект Концепції Загальнодержавної програми «Профілактики захворювань серед дітей та підтримку розвитку здорових дітей». Справа в тому, що наразі держава приділяє увагу здебільшого вже хворим дітям, однак є потреба націлити свої зусилля на збереження здоров’я дітей і не допустити його погіршення.

Проект Програми знаходиться на стадії опрацювання. До цього процесу долучилися медики і освітяни Новограда-Волинського, адже профілактика захворювань і підтримка здоров’я у дітей має вийти на перше місце.

Між тим, оскільки демографічна ситуація в Новограді-Волинському залишається складною і показники народжуваності дітей у місті знижуються, заступник міського голови Лариса Шутова запропонувала додати в проект Програми розробку заходів по попередженню абортів. А саме опрацювати на державному рівні соціальний супровід самотніх та невпевнених у своїй фінансовій спроможності вагітних жінок до пологів та впродовж перших років життя дитини.

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія