Про роботу мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

20 Березня 2024, 16:53

Починаючи з червня 2019 року на базі Звягельського міського центру соціальних служб діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.
Мобільна бригада надає соціальні послуги шляхом проведення фахової консультації та за допомогою телефонного зв’язку, з виїздом до місця проживання (перебування) постраждалих осіб чи іншого вказаного ними місця.
За період 2024 року мобільною бригадою здійснено 19 виїздів, з них: 15 екстрених, згідно отриманих повідомлень та 4 планових, мета яких – моніторинг сімей та попередження домашнього насильства.
В ході роботи з такими сім’ями соціальні послуги надано 78 особам (36 жінок, 19 чоловіків, 33 дитини).
На даний час під соціальним супроводом Звягельського міського центру соціальних служб з метою недопущення вчинення повторного вчинення насильства перебуває 24 сім’ї (в них 34 дитини, постраждалих від домашнього насильства).
Під час здійснення виїздів в сім’ї, у яких вчиняється домашнє насильство, особам, які постраждали від домашнього насильства, надається інформація про їх права, визначені законодавством, та про можливості отримання допомоги, а кривдникам – про відповідальність за вчинене насильство згідно до чинного законодавства України.
За допомогою до працівників Звягельської мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, можна звернутися:
  1. Звягельський міський центр соціальних служб: тел. (041-41) 3-22-25, «Телефон Довіри» 067-771-15-07.
  2. Служба у справах дітей Звягельської міської ради: тел. 093-798-48-11.
  3. Звягельський районний відділ поліції України в Житомирській області: тел. 102.
  4. Управління соціального захисту населення Звягельської міської ради: тел. (041-41) 3-22-23.
  5. Управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Звягельської міської ради: тел. 0970378242
  6. Звягельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги: тел. (041-41) 3-54-51.
‼Важливо‼ Отримати допомогу мобільної бригади у Звягельській міській територіальній громаді можна безоплатно та конфіденційно.
Чат-бот Гаряча лінія