Проводиться роз’яснювальна робота із настоятелями храмів та релігійних закладів щодо недопущення пожеж під час святкування Великодніх свят

29 Квітня 2021, 15:09

З метою вжиття заходів щодо недопущення пожеж під час святкування Великодніх свят, працівниками Новоград-Волинського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України у Житомирській області проводиться роз’яснювальна робота із настоятелями храмів та релігійних закладів міста і району. Із священнослужителями проводяться протипожежні інструктажі, звертається увага на наявність первинних засобів пожежогасіння, стан електрогосподарства, шляхів евакуації та евакуаційних виходів. Для розміщення на видимих місцях вручаються застережливі пам’ятки, експрес інформації та інструкції про заходи пожежної безпеки для релігійних закладів.

Слід пам’ятати, що у релігійних закладах масово використовується відкритий вогонь, зокрема при запалюванні свічок і лампадок. Під час освячення паски, подбайте про те, щоб запалена свічка не торкалась поліетилену, святкового кошика  або іншого горючого матеріалу. При богослужіннях в храмі або ж поряд із будівлею, не створюйте скупчень людей із запаленими свічками, адже горіння може перекинутись на одяг або ж головний убір. Не залишайте свічку, що горить на столі чи будь-яких інших меблях без нагляду, адже перекинувшись, вона також може спричинити пожежу. Будьте обережні з вогнем, щоб уникнути травмування людей.

Вимог пожежної безпеки, слід також дотримуватись й готуючи святкові страви. Не забувайте про правила безпеки при експлуатації печей, газових та побутових електричних приладів. У будь-якому разі не залишайте їх увімкненими без нагляду. Не залишайте малолітніх дітей наодинці, особливо, коли в будинку розпалено піч, експлуатується газовий котел або ж просто плита.

Під час відпочинку на природі, не залишайте палаючі вогнища, не кидайте не загашені недопалки або ж сірники деінде, дотримуйтесь правил пожежної безпеки у лісі.

Будьте свідомими та обережними, щоб Ваше святкування не було затьмарено неприємною подією.

 

Новоград-Волинський міськрайонний відділ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області

 

Чат-бот Гаряча лінія