Робоча поїздка до сіл Борисівка та Дідовичі щодо функціонування освітніх установ
Здійснено робочу поїздку міського голови Миколи Боровця, секретаря міської ради Оксани Гвозденко, заступника міського голови Наталії Борис, керуючого справами виконавчого комітету міської ради Олександра Долі, депутатів міської ради, начальника управління освіти і науки міської ради Тетяни Ващук та членів робочої групи до сіл Борисівка та Дідовичі щодо функціонування освітніх установ. Відповідну робочу групу було створено розпорядженням міського голови від 28.04.2021 № 86 «Про створення робочої групи з питань вивчення перспектив функціонування Дідовицької ЗОШ I-II ступенів Новоград – Волинської міської територіальної громади».
З 01 січня 2021 року вищезазначені села приєднані до Новоград-Волинської міської територіальної громади.
В процесі поїздки оглянуто приміщення Борисівської школи, яку було закрито у 2015 році. Наразі двоповерхова будівля, яка знаходиться у досить задовільному стані, порожня та не використовується за цільовим призначенням, оскільки у селі лише близько двох десятків дітей шкільного віку, які навчаються у Токарівській та Дідовицькій школі. Також відвідано приміщення клубу та бібліотеки, які активно функціонують. У селі Борисівка проживає 311 жителів.
Одними з основних проблем Дідовецької школи I–II ступенів є відсутність санітарно-гігієнічного забезпечення учнів в приміщенні школи та потреба ремонту даху спортивної зали. Також наявна тріщина у фасадній частині стіни, яка становить високий рівень небезпеки для перебування людей у цьому приміщенні. Матеріально-технічна база потребує повного оновлення, у школі відсутній Інтернет, що в рази ускладнює освітній процес.
Школа малокомплектна, наразі в ній навчається 41 учень, у класах навчається по 2-5 учнів, що звичайно є досить негативним явищем для їх подальшої соціалізації, оскільки перебування у малому шкільному колі значно підвищує ризик виникнення складнощів на наступному етапі адаптації при вступі до навчальних закладів I – IV рівня акредитації та загалом конкурентоспроможності учнів.
Розглядається варіант придбання шкільного автобусу, задля здійснення підвозу дітей у школу, де створено належні умови для організації освітнього процесу, в цьому варіанті вирішення проблеми дійшли спільної згоди керівництво громади та представники депутатського корпусу.
Проведено обмін думками із старостою села, директором школи та вчителями. Зазначалося про те, що всі працівники школи не залишаться без роботи та їм буде запропоновано варіанти подальшого працевлаштування. Але, наразі, важливо думати про дітей, оскільки вони повинні навчатись в належних, комфортних та безпечних умовах.
Процес прийняття рішення щодо Дідовицької школи є досить непростим. Заплановано проведення зустрічей із батьками учнів, презентація всіх переваг від навчання в більш сучасній школі, як для дітей, так і для батьків.
Основний пріоритет – якісний та ефективний освітній процес. Головними факторами, які буде враховано при ухваленні рішення – це державні стандарти та вимоги поточного часу.