Робочий візит міського голови Миколи Боровця до Новоград-Волинського відділу заготівлі крові та її компонентів КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради
Міський голова Микола Боровець, заступник міського голови Наталія Борис та начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Алла Боришкевич здійснили робочий візит до Новоград-Волинського відділу заготівлі крові та її компонентів КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради.
Відповідно до рішення позачергової сьомої сесії міської ради від 6 травня 2021 року було виділено в оренду нежитлове приміщення для розміщення відділу заготівлі крові та її компонентів КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради за адресою вул. Шевченка, 63.
Функціонування відділу в новому відремонтованому приміщенні, що має зручне розташування для донорів неподалік автовокзалу та лікарні значно покращило умови роботи для працівників відділу та донорів крові.
Керівництво громади поспілкувалось із завідувачем Новоград- Волинського відділу заготівлі крові та її компонентів КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради Павлом Прокопчуком та медичними працівниками.
Зокрема, під час діалогу Павло Прокопчук зазначив про те, що необхідно придбати ще одне медичне крісло для забору крові, а також важливість облаштування фасадної частини приміщення.
Довідково: Донором може стати кожна здорова людина від 18 років вагою не менше 50 кг. Перед донацією (процедура здачі крові) треба дотримуватися певних правил, щоб не зашкодити людині, якій цю кров буде перелито: не вживати напередодні ввечері та в день здачі крові жирну їжу, яйця, сметану, вершки, морозиво, банани, горіхи (кров матиме жирові включення і стає непридатною для переливання), не можна приймати деякі ліки, зокрема антибіотики, спиртні напої за 48 годин до донації. Процедура здачі крові абсолютно безпечна, все виконується одноразовими системами, перебування в центрі крові займає всього 30-40 хвилин, а сам забір крові – до 10 хвилин. Всі донори безкоштовно обстежуються на наявність вірусних гепатитів В і С, ВІЛ-інфекції та сифілісу, за потреби можна отримати довідку про відсутність цих захворювань. Донори, які регулярно здають кров, рідше страждають серцево-судинними захворюваннями, у них нижчий ризик виникнення тромбозів та злоякісних пухлин.