Рухаємося в законодавчому полі згідно з планом трансформації закладів загальної середньої освіти громади

14 Червня 2024, 16:13
12 червня 2024 року виконавчим комітетом міської ради було прийнято ряд важливих рішень в сфері освіти щодо затвердження території обслуговування та формування попередньої мережі класів на 2024-2025 навчальний рік.
Наказ Міністерства освіти і науки від 16.04.2018 № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» територію обслуговування визначає як адміністративно-територіальну одиницю (або її частину чи окремі будинки), визначену і закріплену місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за закладом освіти для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття початкової та/або базової середньої освіти у закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання дитини.
Оскільки Ліцей №1 імені Лесі Українки Звягельської міської ради припинив набір до 1-х класів, постала необхідність розподілу відповідних вулиць та провулків між територіально доступними закладами загальної середньої освіти. Відповідно до законодавства профільні ліцеї академічного спрямування обслуговуватимуть всіх дітей нашої та сусідніх громад, які виявлять бажання здобувати освіту на профільному рівні.
Головне завдання закріпленої території обслуговування полягає у рівномірному розподілі учнів між закладами освіти при наборі учнів до новостворених класів початкової школи.
Управління освіти і науки впродовж травня 2024 року провело робочі наради з педагогічними працівниками 4-х класів Ліцею №1 імені Лесі Українки за участі керівників шкіл. Під час зустрічі вчителі, у зв’язку з переведенням до інших закладів освіти, висловили побажання щодо передачі ноутбуків, оскільки там знаходиться методична база необхідна для здійснення освітньої діяльності в початковій ланці.
Потреба в передачі майна 1-х класів, закупленого за кошти державної субвенції та місцевого бюджету на Нову українську школу зазначена в протоколі робочої наради з питань функціонування Ліцею №1 імені Лесі Українки від 09.05.2024 року та закріплена пунктом 1.3. наказу управління освіти і науки від 03.05.2024 року №129 «Про реалізацію Плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Звягельської міської територіальної громади».
Оскільки відповідно до попередньої мережі збільшується кількість 1-х класів є необхідність в передачі меблів для майбутніх першокласників, зокрема Гімназія №9, яка відкриває три 1-ші класи, потребує відповідної матеріально-технічної бази, зокрема меблі.
Загальноприйнятий у світі стандарт для висоти парт першокласників: не вище 55-60 см, а четвертого класу – висота парти від підлоги до стільниці повинна складати близько 75 см. Таким чином закуплені меблі для початкової ланки Нової української школи не відповідатимуть стандартам базової ланки з урахуванням ростових груп учнів.
У зв’язку із повномасштабним вторгненням 2022 року, державна субвенція на закупівлю парт для 5 класів НУШ не надавалась. Тому всі заклади освіти сьогодні в рівних умовах і забезпечені меблями, зокрема партами, які відповідають санітарним нормам. Закупівля парт в окремий заклад за кошти місцевого бюджету є необґрунтованим рішенням.
З метою реалізації Плану заходів створення профільного ліцею в Звягельській міській територіальній громаді, у співпраці з управлінням освіти і науки міської ради подано дві заявки по Ліцею №1 імені Лесі Українки:
– капітальний ремонт та модернізація харчоблоку;
– облаштування навчального кабінету «Захист України».
План створення профільного ліцею затверджено і ми спільними зусиллями рухаємось у визначених напрямках.
Довіряйте офіційним інформаційним ресурсам!
Чат-бот Гаряча лінія