Що робити, коли ви отримали дзвінок з “того боку”?

29 Грудня 2023, 8:20

Лунає дзвінок і ви чуєте голос рідної людини, яка перебуває в російському полоні. Ви не чулися вже цілу вічність і навіть не знали, чи рідний живий. Але що він говорить?
“Росіяни хочуть мене обміняти, але українська сторона не бажає забирати. Робіть щось”.
 Такі дзвінки почастішали. Зміст їх приблизно однаковий, як і мета: посіяти недовіру, розбрат та сумніви в тому, що рідна країна дбає про того, хто її захищає, навіть у полоні. З ворожого боку закликають до протестів, адже внутрішня роз’єднаність вигідна агресорові.
 Парадоксально, але сам факт такого дзвінка є позитивним: Захисник у російському полоні живий. Проте росіяни дають подзвонити лише з однією метою: аби прочитати з папірчика пропаганду. Це підступний спосіб впливати на родини військовополонених, який викликає бурю емоцій.
Проте як же діяти рідним? На кого покладатися?
Треба розуміти, що українцям у російському полоні не дають доступу до правдивої інформації. Часто переконують, що Україна вже програла, що ними ніхто не опікується і ніхто не чекає. Наратив російського промивання мізків: “ви нікому не потрібні, про вас усі забули”.
Поки триває зв’язок, встигніть сказати: у нас усе добре, ми про тебе пам’ятаємо і любимо.
Ці прості слова дадуть нашим хлопцям надію.
Не вірити ворогу, не боятися, не просити. Тоді росіяни переконаються, що їхня тактика не діє.
… І обов’язково повідомте про факт такого дзвінка у вашому особистому кабінеті на сайті Штабу в розділі “Онлайн консультація”
Чат-бот Гаряча лінія