Щодо зміни законодавства у сфері застосування РРОПРРО платниками єдиного податку

28 Січня 2021, 8:50

Обов’язкове застосування РРО/ПРРО з 01.01.2021:

– реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я,

– реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту,

– реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Перенесено обов’язок застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої – четвертої групи в т.ч. ризикові види діяльності (реалізація товарів у мережі Інтернет, текстилю, автозапчастин та вживаних товарів, діяльність ресторанів, готелів та туристичних агентств), для яких застосування РРО/ПРРО обов’язкове з 01.01.2022:

З 01.01.2021 обов’язкове застосування РРО/ПРРО для платників не залежно від виду діяльності, обсяг доходу протягом календарного року перевищує розмір 220 мінімальних заробітних плат! Корисно знати!

Не застосовують РРО/ПРРО платники податку 1 групи!

Облік доходу платниками єдиного податку ведеться у вільній та зручні формі (в електронній формі або в паперовій формі)!

Законодавством прямо передбачено можливість застосування БЕЗКОШТОВНОГО ПРОГРАМНОГО РРО!

Не обов’язково купувати дороговартісний принтер для друкування чеків, чек про проведення операції надається у паперовому або електронному вигляді!

При продажу товару достатньо вказати лише ціну та кількість проданого товару, без необхідності програмувати або іншим способом вводити первинну документацію обліку товарів!**

З 01.01.2021 обсяг доходу для платників єдиного податку становить:

1 група – 167 мінімальних заробітних плат,

2 група – 834 мінімальних заробітних плат,

3 група – 1167 мінімальних заробітних плат.

* – з врахуванням зміни внесених ЗУ від 01.12.2020 № 1017-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій».

** – крім платників, які здійснюють продаж складної побутової техніки, лікарських засобів і ювелірних виробів та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Новоград-Волинського управління ГУ ДПС у Житомирській області

 

Чат-бот Гаряча лінія