СКАЖИ НАСИЛЬСТВУ «НІ»

28 Листопада 2022, 10:00

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Насильство над дітьми – це болісне питання, що викликає серйозну стурбованість суспільства. Його можна розглядати в рамках п’яти категорій: нехтування, фізичне, психологічне, економічне, сексуальне насильство, які справляють шкідливий вплив на дітей. Кожна з цих категорій насильства може призвести до завдання дитині фізичної або емоційної шкоди різного ступеня, що, у свою чергу, може призвести до серйозної травми або навіть до смерті.

В кожній місцевості на території нашої держави існує ціла мережа організацій, служб, здатних допомогти дитині, котра зазнала насильства.

Дитина за місцем свого проживання має право особисто звернутися до служби у справах дітей, центрів соціальних служб, відділу поліції та інших уповноважених органів за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів. У цьому разі кожен виявлений факт документується, здійснюється відповідна робота кожного з суб’єктів на яких покладається законом захист прав та законних інтересів дітей.

На жаль, ситуація в яких дитина стає об’єктом насильства зі сторони дорослої особи стає з кожним роком більше, збільшуються випадки в яких дитина сама стає кривдником. Так, тільки протягом 11 місяців 2022 року до служби у справах дітей міської ради надійшло 9 повідомлень щодо вчинення жорстокого поводження відносно 14 дітей. Підтверджено три випадки вчинення насильства над 4 дітьми, які виховуються в 3 сім’ях.

Рішенням органу опіки і піклування Новоград-Волинської міської ради прийнято рішення про відібрання 1 дитини від матері у зв’язку із вчиненням нею фізичного насильства та винекнення загрози життю і здоров’ю малолітнього,  направлено позов до Новоград-Волинського міськрайонного суду про позбавлення матері батьківських прав. Дитину влаштовано в сім’ю знайомих. Заочним рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду прийнято рішення про позбавлення батьківських прав вищезазначеної матері відносно постраждалої дитини.

На обліку в службі у справах дітей міської ради перебуває 7 дітей, які виховуються в 6 сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї. З них 1 дитина зазнала психологічне насильство, 4 дитини фізичне насильство, 1 дитина є кривдником.

Служба у справах дітей міської ради  вкотре наголошує про недопущення  будь-яких проявів насильства над дітьми та ПОВІДОМЛЯЄ, що особа, яка скоює насильство по відношенню до членів сім’ї та дітей буде притягнута до відповідальності.

Якщо страждаєте від домашнього насильства, знайте – ви маєте право на допомогу та захист Новоград-Волинського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області (тел. 102 ), Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  ( тел. (04141) 3-54-51), служби у справах дітей Новоград-Волинської міської ради (тел. 063-76-81-146), Новоград-Волинського міського центру соціальних служб (номер телефону довіри – 1507, тел. 067-771-15-07).

 

 

Служба у справах дітей

Новоград-Волинської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія