Спалювання сухої трави, залишків сухої рослинності, листя, гілля та сміття категорично ЗАБОРОНЕНО!

25 Серпня 2020, 16:07

Кожної осені наше місто потопає у диму, громадяни продовжують бездумно та безконтрольно спалювати на власних присадибних ділянках сміття, гілля, сухе листя та інші відходи. Хоча в Законодавстві за спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена адміністративна відповідальність (стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів передбачає накладання штрафу на громадян у розмірі від 340 до 1700 гривень). Незважаючи на це, порушники продовжують палити сміття, від чого свідомі громадяни міста задихаються димом.

Поряд з цим, нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.

З огляду на викладене, громадянам слід замислитись, чи варто випалювати суху траву, спалювати бур’ян, картоплиння, опале листя тощо, перетворюючи родючі землі навколо нас на попелище, наносячи шкоду навколишньому природному середовищу, собі й оточуючим та своїм нащадкам.

Інспекцією благоустрою будуть проводитися вечірні рейди вулицями міста та за фактами правопорушення складатимуться адміністративні протоколи.

Прохання до небайдужих громадян! Якщо ви виявили осіб, які спалюють листя і залишки рослинності на своїх присадибних ділянках, городах – викликайте працівників поліції, щоб порушника було притягнуто до відповідальності та звертайтеся до інспекції благоустрою за телефонами: 3-01-90, 067-275-34-32 (з 8-17 год.), або за адресою вул. Шевченка, 15 (ІІІ-й пов. каб.1, 2).

 

Управління ЖКГЕ та КВ міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія