Стан розрахунку населення Житомирщини за надані послуги ЖКГ на контролі у губернатора області

22 Січня 2016, 22:46

20 січня під головуванням керівника області Сергія Машковського в Житомирській облдержадміністрації відбулась нарада щодо забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2015/2016 років. Під час засідання проблемні питання галузі було обговорено за участю першого заступника голови ОДА Геннадія Дмитренка, заступника директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Геннадія Забродського, керівників комунальних житлово-комунальних підприємств, керівників районів та міст області. Від міста Новоград-Волинський участь у нараді взяли міський голова Віктор Весельський, заступник міського голови Юрій Юсипець, начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Богданчук та директор КП «Новоград-Волинськ- теплокомуненерго» Людмила Тодорович.

Першочергово під час засідання були розглянуті питання щодо стану розрахунків комунальних підприємств області за спожиті енергоносії і населення за житлово-комунальні послуги та щодо затвердження інвестиційних програм теплопостачальних і водопровідно-каналізаційних підприємств області на 2016 рік. Сергій Машковський наголосив, що опалювальний сезон 2015/2016 року проходить без ускладнень, в штатному режимі працюють усі 936 котелень області. Проте є проблеми, на які керівникам комунальних підприємств ЖКГ потрібно звернути особливу увагу. Зокрема, це посилення роботи щодо приведення тарифів до собівартості, активізація претензійно-позовної роботи та укладання договорів по реструктуризації існуючих боргів населення. Адже рівень розрахунків підприємств за спожитий природний газ складає 72%.

Проблемним все ще залишається оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку теплової енергії. Побудинкові лічильники теплової енергії передбачено встановлювати за рахунок складової тарифу, відповідно до затвердженої інвестиційної програми підприємства. Наразі серед теплопостачальних підприємств області лише м.Новоград-Волинський, м.Бердичів та м.Коростень та розробили та затвердили інвестиційні програми на 2015 рік.

Крім того, Кабінетом Міністрів України прийнято обов’язкову для виконання на всій території України постанову від 30.10.2015 №1037, якою запроваджений новий механізм нарахування споживачам плати за тепло. Проте, в Житомирській області лише в 2- х містах – Новоград-Волинський та Коростень населенням отримані квитанції за грудень з відповідними перерахунками.

За підсумками наради в кожному районі та місті області буде здійснюватись щоденний моніторинг стану розрахунку населення за надані послуги ЖКГ.

 

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія