Старт безкоштовних тренінгів з надання першої домедичної допомоги

22 Лютого 2023, 11:44

Життя людини, її здоров’я найцінніший дарунок для кожного з нас: поки ми здорові та сповнені сил, доти не часто сприймаємо цю істину. Проте, в силу різноманітних причин, особливо в період воєнних дій, стихійних катастроф, виникає загроза для життя людини. Тому дуже важливим залишається той факт, що кожна людина повинна володіти знаннями та навичками надання першої домедичної допомоги в критичних станах. Адже від того, наскільки правильно та своєчасно надано допомогу потерпілому нерідко залежить здоров’я та життя людини. Саме з цією метою, під егідою ПРООН, в місті стартував проект навчання населення міста та району з надання першої домедичної допомоги в критичних станах.

Колектив Новоград-Волинського медичного фахового коледжу в особі директора Олени Солодовник дякує Звягельській міській раді за підтримку нашої ініціативи, довіру в проведенні таких важливих та вкрай необхідних заходів для міської територіальної громади, Ларисі Капчинській, голові громадської організації «Мережа навчальних закладів міста Звягеля» за плідну співпрацю, Програмі розвитку ООН – за грантове фінансування на створення в місті освітньо-безпекового центру.
Активну участь у проекті взяли тренери з Новоград-Волинського медичного фахового коледжу, які мають значний досвід роботи, пройшли навчання Всеукраїнської спілки парамедиків та сертифікацію Міжнародної ради реанімації, серед них провідні викладачі-клініцисти – Віталій Скаковський, Валерій Дем’яненко, Володимир Скапчук, Сергій Солодовник. Учасники тренінгів мають можливість здобути практичні навички проведення базової серцево-легеневої реанімації з використанням автоматичного зовнішнього дефібрилятора, зупинки кровотеч, надання допомоги при травмах та ушкодженнях протягом двох днів абсолютно безкоштовно.
Основний акцент при проведенні тренінгів – саме на оволодіння практичними навичками з надання першої домедичної допомоги.
Першими учасниками тренінгів стали учні Новоград-Волинського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою – з великим ентузіазмом вони відпрацьовують свої вміння, використовуючи сучасні фантоми та муляжі, закуплені за фінансування гранду ПРООН.
Навчання практичним навичками з надання першої домедичної допомоги відбувається в освітньо-безпековому центрі “SAFE HUB” Гімназії №5, а також на базі медичного коледжу.
Серед планів на майбутнє – постійне та систематичне проведення тренінгів з надання першої домедичної допомоги з навчанням учнів та вчителів шкіл, працівників правоохоронних органів, ДСНС, державних установ міста і району та якнайширшого кола звягелян.

Чат-бот Гаряча лінія