Стартує кампанія вакцинації диких м’ясоїдних тварин з метою збереження стабільної епізоотичної ситуації зі сказу

31 Серпня 2021, 16:08

Новоград–Волинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує про початок проведення осінньої кампанії пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин  (вовків,  лисиць,  в т.ч.  безпритульних собак)  відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 532 від 06 серпня 2021 року щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин з метою збереження стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на території Житомирської області протягом вересня місяця.

Розповсюдження принад, які містять високо імунну безпечну вакцину буде здійснюватись за допомогою авіатранспорту із злітно-посадкової смуги,  яка розміщена поблизу м. Малин на всій території області  (за винятком населених пунктів,  водних об’єктів,  автомагістралей та заборонних зон для польотів цивільної авіації). Орієнтовно дана кампанія буде здійснюватись з 04.09.2021р.

Такий спосіб вакцинації безпечний і для людини,  і для навколишнього середовища.  Спеціально вибраний саме такий варіант:  використовуються невеличкі їстівні брикети – приманки з приємним запахом,  аби на них фокусувалися лише тварини, а в середині – активна вакцина.  Розкидатиметься вакцина над територією, де проживають дикі тварини, – не над містом,  не над жодними іншими населеними пунктами. Лише над лісами і полями.  Тому грибникам і ягідникам не варто лякатися, якщо помітять у лісі такий брикетик. Вакцина являє собою поживну принаду в яку поміщений полімерний блістер з антигеном. Вакцинації підлягають собаки, вовки, лисиці, єнотоподібні собаки, єноти, домашні та дикі кішки. Протипоказання відсутні.

Звертаємось з проханням та порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварини.

 

   Олександр Коваль, начальник Новоград–Волинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області                       

 

Чат-бот Гаряча лінія